Gruodžio 6 dieną, Tarptautinės Antikorupcijos dienos išvakarėse, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos 2R ir 2RA klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje istorijos-pilietiškumo pamokoje apie korupciją. Pamokos pradžioje 2RA klasės mokinės Gustė Jovaišaitė ir Lėja Kamandierytė klasės draugams ir bendraamžiams priminė, kas yra korupcija, kodėl gruodžio 9-oji yra minima kaip Tarptautinė antikorupcijos diena. Mokinės taip pat pristatė ir „Skaidrumo akademijos“ konkursą, kuriame praėjusiais metais dalyvavo 2RA klasės mokiniai, o šiemet – ir 2R klasė.
Šiuo sudėtingų politinių įtampų laikotarpyje turime ypač didelį dėmesį skirti skaudžioms istorijos patirtims, kurios, deja, vėl kartojasi šiame amžiuje, ir XX amžiaus istorinių katastrofų ir praradimų nevalia pamiršti. Lapkričio 22 d. Lizdeikos gimnaziją aplankė svečiai iš Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų – istorikė edukatorė Julija Jasinskaja ir Jono Žemaičio-Vytauto produkterėčia Kotryna Buono. Grupelė antrokų ir trečiokų turėjo galimybę dalyvauti netradicinėje istorijos pamokoje „Šifras „Laisvė“, kurioje gilinosi į rezistencinio laikotarpio partizanų gyvenimą, jų kovas, aiškinosi, kokia buvo jų kasdienybė, kuo jie gyveno ir kuo tikėjo. Jono Žemaičio-Vytauto produkterėčia papasakojo apie savo prosenelį, atkreipė dėmesį į biografinius faktus: partizanų vado vaikystę, tėvus, sunkią šeimos lemtį ir praradimus. Iš pasakojimų paaiškėjo, kokia asmenybė buvo Jonas Žemaitis-Vytautas, kodėl būtent jis, Jonas Žemaitis, tapo partizanų vadu. Antroje pamokos dalyje mokiniai susipažino su partizanų naudojamais šifrais, skirtais komunikacijai, patys užšifravo ir iššifravo 1945–1953 metų pasipriešinimo kovų partizanų žinutes.
Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniai ir trys mokytojos aktyviai dalyvauja tarptautiniame eTwinning „Gera savijauta mokykloje dirbtinio intelekto amžiuje“ (angl. “Well-being at School in the AI era”) projekte. Šio projekto tikslas – ugdyti emocinį intelektą, empatiją bei bendruomenės gerovę, pasitelkiant į pagalbą dirbtinio intelekto (DI) įrankius ir technologijas.
Sveikata – pats reikalingiausias dalykas pasaulyje. Būti sveikam – natūralu, nes mes – Gamtos dalis, mes – pati Gamta. Gamta stengiasi mus saugoti, nes mes reikalingi jos veiklai (E. Habardas).
Žmogaus privalo maitintis taip, kad organizmas gautų pakankamai energijos ir gyvybiškai svarbių medžiagų: baltymų, vitaminų, mineralų, vandens. Todėl labai svarbi mūsų sveikatai yra visavertė mityba. Deja, gyvenant skubos ir nuolatinės kaitos amžiuje kartais šios tiesos yra pamirštamos. Kad būtume sveiki, labai svarbūs ne tik pasirinkti produktai, bet ir maisto gaminimo būdas.
Artėjant Kalėdoms ruošiatės išeiti apsipirkti ar į šventinį vakarėlį ir nežinote kokią rankinę ar pirkinių maišelį pasiimti, tai užsukite į skaityklą apžiūrėti parodą „Mano aksesuaras“, kurią parengė 4 gimnazinių klasių mokinės, vadovaujamos technologijų darbų mokytojos J. Jakubauskienės.
Bibliotekos informacija
|