Radviliškio Lizdeikos gimnazijos 2C klasės mokiniai balandžio 28 dieną paminėjo Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Per lietuvių kalbos ir literatūros pamoką (mokytoja J. Plukienė) buvo pristatytos savarankiškai gimnazistų perskaitytos knygos. Mokinių dėmesio sulaukė įvairaus žanro kūriniai: klasika (J. D. Salinger „Rugiuose prie bedugnės“, George Orwell „1984“), paauglių literatūra (Melvin Burgess „Eiprilės meilė“), istoriniai romanai (Esther Hautzig „Bekraštė stepė“), taip pat fantastinės knygos (John Flanagan „Žvalgo mokinys: Gorlano griuvėsiai“) ir kt. Šios pamokos tikslas buvo paskatinti paauglius domėtis knygomis, dažniau jas skaityti, nes skaitymas lavina žmogaus vaizduotę, kūrybiškumą, gerina atmintį bei plečia akiratį. Pamokos metu ne tik išgirdome daug naujų, įdomių istorijų, bet ir paneigėme plačiai paplitusį mitą, kad paaugliai nesidomi ir neskaito knygų.
Kristupas Savickas, 2c klasės mokinys
Lizdeikos gimnazijos trečiosios B klasės gimnazistų grupė, susijungę į teams‘ų susitikimą, kaip įprasta per pamokas, paminėjo XXI-ąją Nacionalinę bibliotekų savaitę.
Atsiliepdami į mokyklos bibliotekos vedėjos Valios Kondratenko raginimą nepamiršti skaityti knygas, pasiryžo pasitikrinti, kiek, ko, kas iš „kolegų“ skaito literatūros ne pagal programą, kokios knygos nuoširdžiai, iš tiesų traukia jaunuolius.
Pasirodo, dauguma skaito! Pasirodo, įvairiausių sričių: pradedant grožine, klasikine literatūra, eseistika, psichologija, populiariąja istorija, baigiant poezija internete, lektūros skaito!
Skaityti daugiau...
„Knygos nuskaidrina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina jį tauriausiems siekiams, aštrina protą ir švelnina širdį”, – teigė anglų rašytojas Viljamas Tekerėjus. Knygos visada buvo svarbios, bet jų reikšmė ypač išryškėjo pandemijai sukrėtus pasaulį, nes žmogus nuolatos ieško, iš ko pasisemti stiprybės, kur atrasti atgaivą, kai slegia rutina ar liūdnos mintys, kai nori rasti atsakymus į įvairiausius klausimus.
Skaityti daugiau...
Kiekvienais metais pasaulyje kovo 20-oji diena primena, kad Prancūzija, jos sostinė Paryžius ir kiti nuostabūs šios šalies miestai nėra vieninteliai prancūziškos kultūros ir civilizacijos nešėjai. Šią dieną prasideda iškilmingas šventinis renginys trims šimtams milijonų prancūzakalbių žmonių 88 valstybėse, kurie švenčia Tarptautinę Frankofonijos šventę. Šia proga organizuojama daugybė pramoginių ir kultūrinių renginių visame pasaulyje. Lietuvoje šiai tarptautinei datai paminėti, prancūzų kalbai ir frankofoniškoms kultūroms įprasminti skiriamas visas kovo mėnuo – planuojama daug renginių įvairioms visuomenės grupėms, pradedant akademine bendruomene ir baigiant paprastais frankofoniškos kultūros entuziastais arba tais, kurie dar tik žengia pirmuosius žingsnius prancūzų kalbos, civilizacijos ir kultūros pažinimo keliu. Kiekvienais metais ši šventė turi skirtingą aktualią temą, nes ir pati „frankofonijos“ sąvoka simbolizuoja bendrystę per prancūzų kalbą, solidarumą ir taiką. Šių metų šventė skirta mergaitėms, merginoms, moterims. Jeigu Europoje moterų asmenybės visose srityse vis labiau vertinamos, tai Afrikos žemyne, kur gausu prancūzakalbių, ir mergaitėms, ir moterims vien turėti galimybę siekti išsilavinimo yra vis dar reta privilegija.
Skaityti daugiau...
|