Lizdeikos gimnazijos komanda yra aktyvi respublikinių projektų, susijusių su sveikatinimu, dalyvė. Šiais mokslo metais tapome konkurso-akcijos „Sveikatos fiesta-2020“ laureatais, o respublikiniame projekte „Sveikata visus metus“ taip pat buvome įvertinti už aktyvią veiklą. Šio projekto tikslas – padėti įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti rinktis sveiką gyvenimo būdą. Projekto organizatoriai Lietuvos mokyklų komandas kviečia leistis į sveikatos užduočių kelionę – kiekvieną mėnesį priimti naują iššūkį ir įvykdyti užduotis. Net 4 lizdeikiečių darbai atrinkti ir patalpinti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro tinklapyje http://www.ssus.lt/lt/sveikata-visus-metus/. Įgyvendinant iššūkius, geriausiai įvertintos šios veiklos: „Sveikata ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko“ (vasario mėnesio iššūkis), „Žolynų takeliais į sveikatos kelią“ (birželio mėn.), „Geriausi draugai – oras, saulė ir vanduo“ (rugpjūčio mėn.), „Kiekviename žmoguje yra Saulė, tik leiskit jai šviesti“ (spalio mėn.). Projekte aktyviai dalyvauja 3D, 2E ir 1B klasių mokiniai bei mokytojai.
Gruodžio 18 d. Lizdeikos gimnazijos 4 klasės mokiniai, kurie mokosi matematikos A lygiu, rinkosi į netradicinę nuotolinę matematikos pamoką „Pamokos kitaip. Savarankiški sprendimai“. Šioje pamokoje dalyvavo „Swedbank“ finansų laboratorijos lektorė Natalija Vėževičienė.
JAV ambasada, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos vaikų ir jaunimo centru, Lietuvos moksleivių sąjunga ir Lietuvos negalios organizacijų forumu, pakvietė visus 9–12 klasių moksleivius dalyvauti žmogaus teisėms skirtame vaizdo klipų konkurse „Žmonių su negalia teisės – tai žmogaus teisės“. Konkurso dalyviai turėjo pateikti 2–3 minučių trukmės vaizdo klipą lietuvių ar anglų kalba, kuriame pasidalintų savo asmenine patirtimi ir kūrybiškai pristatytų idėjas apie neįgaliųjų teises, atskleistų kaip svarbu į neįgaliųjų teises Lietuvoje žvelgti per žmogaus teisių prizmę.
Šiais mokslo metais dėl viruso plitimo grėsmės ugdymo įstaigoms tenka susidurti su begale iššūkių. Nors nuotolinio mokymo ir mokymosi galimybės šiais technologijų laikais tikrai labai didelės, tačiau virtuali aplinka ne visuomet gali atstoti realųjį mokymą(si) mokykloje, pagrįstą gyvu bendravimu ir bendradarbiavimu.
Jau dešimtą kartą akcija „Knygų Kalėdos“, kurią inicijavo ir toliau globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė, po visą Lietuvą skleidžia žinią – dalinkimės skaitymo džiaugsmu ir dovanokime knygas bibliotekoms. Pasitinkant ir palydint gražiausias metų šventes kartu skaitykime knygas, dalinkimės įspūdžiais ir mintimis prie arbatos puodelio ir nepamirškime tų, kuriems šiuo metu knygų labiausiai trūksta. Tik jūsų gerumo dėka mūsų biblioteka pasipildo naujomis knygomis. Paskirkite šį laikotarpį geriems darbams – padovanokite ir pakvieskite savo draugus bei artimuosius padovanoti skaitymo džiaugsmą, naujus atradimus ir turtingą žinių pasaulį mūsų bendruomenės nariams. Akcija vyksta iki 2021 m. sausio 6 d. Ačiū mokytojoms, kurios nelaukė akcijos ir knygas jau dovanojo. Knygas galite atnešti į gimnazijos biblioteką, ar palikti mokytojų kambaryje langelyje Valia Kondratenko. Bibliotekos informacija Eglutė yra vienas svarbiausių Kalėdų šventės atributų. Tačiau ar žinojote, kad tradicija puošti medžius atsirado ne krikščionybės, o pagonybės laikais? Žinomas faktas, kad dar senovės Egipte prieš Kristaus gimimą vyravo paprotys trumpiausią metų dieną puošti namus žaliomis palmių šakomis, kurios simbolizavo gyvybės pergalę prieš mirtį. O druidų žyniai trumpiausią metų dieną ąžuolų šakas puošdavo auksiniais obuoliais. Kalėdinės eglutės puošimas – tai išskirtinai krikščioniška tradicija. Lietuvoje Kalėdų eglutės masiškai buvo pradėtos puošti tik nepriklausomybės metais. Tikima, kad į Lietuvą ši tradicija atkeliavo iš Vokietijos (XVI a.). Tuo metu buvo įprasta puošti Kalėdų eglutes stikliniais įvairių figūrėlių papuošalais. Be to, buvo populiaru kabinti saldainius su blizgiais spalvotais popieriukais ir raudonus obuolius. Paprastai vaikučiai po Kalėdų šventės džiaugsmingai nusiskindavo šias gėrybes ir suvalgydavo. Taip pat vyravo paprotys apšviesti eglutes tikromis žvakėmis. Tačiau šios žvakės buvo uždegamos tik vieną kartą – Kūčių vakarienės metu.
|