Kasmet Šiaulių Didždvario gimnazija organizuoja respublikinę mokslininkų, mokytojų, dvasininkų ir mokinių konferenciją „Žmogaus ekologija“. Šiemet tai jau IX konferencija, skirta mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių kultūrinio sąjūdžio dalyvio, žemaičių raštijos veikėjo ir mokslo terminų kūrėjo, bibliofilo, kunigo pranciškono Jurgio Ambroziejaus Pabrėžos 250 gimimo metinėms paminėti. Šios asmenybės pėdsakas Lietuvos moksle gana ryškus: išleistas pirmasis lietuviškas geografijos vadovėlis, sukurta botanikos mokslo terminija ir žemaičių kalbos gramatika bei rašto sistema, prisidėta prie žemaičių tarmės norminimo, kurta bendrinė rašomoji žemaičių kalba, išleista keletas dvasinės literatūros ir pamokslų rinkinių, parašyta medicinos veikalų. Visa kunigo pranciškono veikla reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos mokslo raidos, švietimo ir dvasinės kultūros puoselėjimo. Prisimindami šio garbaus žmogaus veiklą, konferencijoje savo įžvalgomis, tyrimų rezultatais dalinasi ir respublikos moksleiviai. Tiesa, dėl karantino šiemet konferencija vyko virtualioje erdvėje, tačiau ir dalyvių skaičiumi, ir pranešimų įvairove prilygo ankstesniems susitikimams.
Skaityti daugiau...
Vasario 12 d. Lizdeikos gimnazijos abiturientai ir mokytojai dalyvavo istorijos pamokoje-susitikime su europarlamentare Vilija Blinkevičiūte. Susitikimas vyko virtualiai, EP narei tiesiogiai bendraujant iš Briuselio, kuriame ji dirbo visą savaitę. Europos parlamentas dirba nuotoliniu būdu, tik išskirtiniais atvejais jo nariai atvyksta kuriam laikui į vieną iš savo darboviečių. Šią savaitę vyko Europos Parlamento plenarinė sesija, kurioje buvo kalbama apie ES vakcinų strategijos įgyvendinimą, Astravo AE veiklos stabdymą, tai yra nepradėti jos komercinės veiklos be ES saugos rekomendacijų įgyvendinimo, ES ekonomikos gaivinimo fondo tvirtinimą ir kitus svarbius klausimus.
 
Skaityti daugiau...
Radviliškio Lizdeikos gimnazijos 2C klasės mokiniai dalyvavo integruotoje istorijos ir lietuvių literatūros pamokoje, kurioje dar kartą prisiminė skausmingą Lietuvos laikotarpį – partizanines kovas prieš Sovietų Sąjungos okupaciją. Istorijos mokytoja Vaida Jankūnienė pasakojo, kaip mūsų šalies patriotai norėdami apginti Lietuvos laisvę su ginklu rankose išėjo į miškus ir kovojo beveik dešimt metų. Pamokoje aptarta, kokiomis tragiškomis sąlygomis gyveno šalies gynėjai. Mokytoja akcentavo, kokia brangi gimtinė, koks buvo didelis partizanų noras matyti ją laisvą ir nepriklausomą. Taip pat antrokai skaitė partizano Dzūko dienoraščio ištraukas, patys įsivaizdavo esantys kovotojai arba mylimąjį į mišką išleidusios merginos ir kūrė savo dienoraščius, bandė pajusti pokario laikmečio tragiškumą. Be to, literatūros mokytoja Jurga Plukienė supažindino su partizanų poezija, paaiškino, kad ją reikia vertinti ne tiek kaip meninę kūrybą, kiek kaip istorijos liudijimą. Mokiniai grupėmis nagrinėjo eilėraštį „Aš verkiau parimus“. Integruotoje pamokoje prasmingai paminėta Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo diena.
Kotryna Milerytė, 2C klasės mokinė
Dešimtą kartą nuvilnijo per visą Lietuvą tradicija tapusi akcija „Knygų Kalėdos“, kurią inicijavo prezidentė D. Grybauskaitė. Dėl pandemijos skaitymas tapo viena iš didžiausių pramogų. Šį kartą pagrindinė akcijos kryptis – artimiausia mokyklos biblioteka, artimiausias vaikų dienos centras, kad jų lentynose netrūktų naujų įdomių knygų.
Džiugu, kad kasmet mūsų bendruomenės nariai dovanoja bibliotekai knygų, taip praturtindami bibliotekos fondą ir suteikdami skaitymo džiaugsmą mokiniams, mokytojams.
Dėkoju mokytojoms: G. Pilypienei, A. Panovai, R. Šimkuvienei, I. Andriušaitienei, prisidėjusioms prie šios akcijos.
Bibliotekos informacija
Vasario 9 d. Radviliškio Lizdeikos gimnazijos 3-ųjų klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti nuotolinėje paskaitoje-praktikume apie mokslui ir studijoms naudingus informacijos šaltinius. Paskaitą (2 akademinių valandų) vedė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skaityklos vyresnioji bibliotekininkė, duomenų bazių kuratorė Daiva Sargiūnienė.
Skaityti daugiau...
Ketvirtadienį, vasario 4-ąją, pasaulis jau 11-ąjį kartą mini Pasaulinę rinkimų dieną. Ji minima kasmet pirmąjį vasario ketvirtadienį, primena Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).
Skaityti daugiau...
|