Įvairiakalbiame Lietuvos literatūriniame palikime iki pat XIXa. pradžios moterų rašytojų nėra. Istorinės aplinkybės kuriančiai moteriai buvo nepalankios, todėl talentingos kūrėjos dėl auklėjimo ir neigiamo visuomenės požiūrio į moterų meninę raišką paprastai neturėjo galimybių plėtoti savo gabumų. Vykdant projektinę veiklą, pasirinkta humanitarinio ugdymo kryptis – integruotas tarpdalykinis projektas „Pasaulio kuriančios moterys“, apjungęs lietuvių kalbą ir literatūrą, anglų kalbą ir informacines technologijas. Projekto tikslas – siekti, kad mokiniai formuotųsi kultūros vertybių sampratą, domėtųsi Lietuvos žymiausių kūrėjų moterų biografijomis, veikla ir kūryba. Džiugu, kad projektu susidomėjo 1–2 kl. mokinės, neabejingos literatūrai ir istorijai, mėgstančios skaityti ir keliauti. Paprastai lietuvių literatūroje (ypač senojoje) vyrauja kūrėjai vyrai, todėl mokines sudomino projektas, siūlantis ne tik gilintis į XIX a. pradžios rašytojos moters gyvenimą ir kūrybą, bet ir galimybė anglų kalba ją pristatyti kitų šalių moksleiviams.
Šių mokslo metų pabaigos projektinį darbą (direktoriaus pavaduotojos ugdymui Skirmantės Petraitienės iniciatyva) gimnazistai galėjo pasirinkti pagal savo polinkius, pomėgius. Todėl galime laikyti didvyrišku trečiokių iš B klasės – Kamilės Bigenytės, Gretos Baltiejutės, Ievos Prankonytės, IvetosViksninaitės, Giedrės bei Saulės Marijos Zabulyčių – pasiryžimą vėl sėsti prie vadovėlių, kompiuterių, imtis jungti į visumą metų istorijos ir lietuvių literatūros kurso medžiagą, pasirinkus tam tikrą laikotarpį. Idėja organizuoti tokio pobūdžio darbą kilo mokytojoms Anai Savickienei, Gintautai Dauneckytei ir Alvydei Panovai, nes ugdymo procese matyti, kaip sudėtinga, gimnazistams rašant rašinius, sieti literatūros kūrinį su istoriniu kontekstu.
Birželio pirmos dvi savaitės įtraukė Lizdeikos gimnazijos mokinius į projektų sūkurį. Pasiūla ir įvairovė buvo didelė. Mokytojos Lionė Semeniukienė, Danutė Bitytė ir Ana Savickienė integravo pilietiškumą, ekonomiką ir biologiją, pateikdamos projektą „Žaliasis kursas“.
Šių metų birželio 16 d. Radviliškio Lizdeikos gimnazijos bendruomenė, vykdydama projektinę veiklą, surengė Darnaus vystymosi tikslų foto medžioklę Radviliškio mieste ir rajone. Foto medžioklės dalyviai galėjo užfiksuoti 17 objektų ar reiškinių, kurie atspindėtų kaip radviliškiečiai tvarkosi ir siekia įgyvendinti Darnaus vystymosi tikslus (DVT).
|