Jau dešimtą kartą akcija „Knygų Kalėdos“, kurią inicijavo ir toliau globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė, po visą Lietuvą skleidžia žinią – dalinkimės skaitymo džiaugsmu ir dovanokime knygas bibliotekoms.
Pasitinkant ir palydint gražiausias metų šventes kartu skaitykime knygas, dalinkimės įspūdžiais ir mintimis prie arbatos puodelio ir nepamirškime tų, kuriems šiuo metu knygų labiausiai trūksta. Tik jūsų gerumo dėka mūsų biblioteka pasipildo naujomis knygomis. Paskirkite šį laikotarpį geriems darbams – padovanokite ir pakvieskite savo draugus bei artimuosius padovanoti skaitymo džiaugsmą, naujus atradimus ir turtingą žinių pasaulį mūsų bendruomenės nariams.
Akcija vyksta iki 2021 m. sausio 6 d.
Ačiū mokytojoms, kurios nelaukė akcijos ir knygas jau dovanojo. Knygas galite atnešti į gimnazijos biblioteką, ar palikti mokytojų kambaryje langelyje Valia Kondratenko.
Bibliotekos informacija
Eglutė yra vienas svarbiausių Kalėdų šventės atributų. Tačiau ar žinojote, kad tradicija puošti medžius atsirado ne krikščionybės, o pagonybės laikais? Žinomas faktas, kad dar senovės Egipte prieš Kristaus gimimą vyravo paprotys trumpiausią metų dieną puošti namus žaliomis palmių šakomis, kurios simbolizavo gyvybės pergalę prieš mirtį. O druidų žyniai trumpiausią metų dieną ąžuolų šakas puošdavo auksiniais obuoliais. Kalėdinės eglutės puošimas – tai išskirtinai krikščioniška tradicija. Lietuvoje Kalėdų eglutės masiškai buvo pradėtos puošti tik nepriklausomybės metais. Tikima, kad į Lietuvą ši tradicija atkeliavo iš Vokietijos (XVI a.). Tuo metu buvo įprasta puošti Kalėdų eglutes stikliniais įvairių figūrėlių papuošalais. Be to, buvo populiaru kabinti saldainius su blizgiais spalvotais popieriukais ir raudonus obuolius. Paprastai vaikučiai po Kalėdų šventės džiaugsmingai nusiskindavo šias gėrybes ir suvalgydavo. Taip pat vyravo paprotys apšviesti eglutes tikromis žvakėmis. Tačiau šios žvakės buvo uždegamos tik vieną kartą – Kūčių vakarienės metu.
Jaunosios bendrovės – tai Lietuvos Junior Achievement programa, suteikianti galimybę gimnazistams išbandyti realaus verslo veikimo principus bei ekonomikos dėsnius. Šiais mokslo metais atnaujintoje jaunųjų bendrovių programoje „AcceleratorX“ moksleiviai skatinami mąstyti globaliai, ieškoti inovatyvių idėjų, produktų, kurie yra naujovė rinkoje, kuriais būtų galima keisti aplinką, kurioje mes gyvename.
Radviliškio Lizdeikos gimnazija skelbia 15,86 kv. m ploto patalpų, esančių Lizdeikos g. 6C, Radviliškyje, viešą nuomos konkursą.
Minimalus pradinis nuompinigių dydis – 0,57 Eur (su PVM) už 1 kv. m patalpų per mėnesį. Nuomos sutarties trukmė – sutartinė, bet ne ilgesnė kaip 3 metai. Patalpos nuomojamos valgyklos salėje gimnazistų maitinimui, patalpose maistas negaminamas. Reikalavimas nuomos konkurso dalyviui – turėti leidimus pardavinėti maistą išsinešimui.
Paraiškos dalyvauti konkurse kartu su kitais dokumentais pateikiamos užklijuotose vokuose 2020 m. lapkričio 19–27 dienomis (gimnazijos darbo valandomis) Radviliškio Lizdeikos gimnazijos direktoriaus pavaduotojui ūkiui Kęstučiui Matijošaičiui (Lizdeikos g. 6C, 109 kab.).
Konkursas vyks 2020 m. lapkričio 30 d. 10 val. Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje (Lizdeikos g. 6C, 109 kab.).
Pradinį įnašą, lygų paskelbtam 3 mėnesių pradiniam nuompinigių dydžiui su PVM, konkurso dalyviai sumoka į Radviliškio Lizdeikos gimnazijos atsiskaitomąją sąskaitą LT 727300010161370773, AB Swedbank.
Išsamesnė informacija teikiama telefonu (8 422) 51 945, mob. tel. + 370 68300094, Kęstutis Matijošaitis, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos pavaduotojas ūkiui. Lapkričio 8-oji – Europos sveikos mitybos diena Pastaraisiais metais yra daug kalbama apie sveiką gyvenimo būdą, fizinę ir emocinę žmogaus sveikatą. Viena iš sveikatinimo veiklų yra sveika mityba. O kad tiek gaminti, tiek valgyti būtų ne tik skanu ir sveika, bet ir smagu, Lizdeikos gimnazijos mokinės per technologijų pamokas įgyvendino keletą idėjų, skirtų Europos sveikos mitybos dienai paminėti. Lapkričio 8-ąją dieną įvairiose Europos šalyse organizuojami renginiai, konferencijos, publikuojami straipsniai, pasakojama apie tinkamos mitybos principus, siekiant paskatinti visuomenę sveikai maitintis.
|