Kovo 3 dieną VU Šiaulių akademijos bibliotekoje vyko XXII Tarptautinė konferencija „Moksleivių matematikos, informacinių technologijų, ekonomikos projektiniai darbai“. Konferencijoje projektinius darbus pristatė virš šimto dalyvių iš Lietuvos bei kitų šalių mokyklų. Lizdeikos gimnazijai atstovavo 1RS klasės mokiniai Rojus Kudulis, Titas Vismantas, kurie matematikos sekcijoje pristatė pranešimą „Briaunainiai gamtoje“ (mokytojos Laimutė Indilienė, Rūta Nekrašienė), o ekonomikos sekcijoje 2H klasės mokinė Kamilė Barkauskaitė bei 2RG klasės mokinė Juta Gudanytė pristatė pranešimą „Pasivaikščiokime Gen – Z stiliumi“ (mokytoja Danutė Bitytė).
LSMU III kurso medicinos studentė, buvusi Lizdeikos gimnazijos mokinė Viktorija Domrina pasidalino studijų ypatumais, sėkmėmis, įspūdžiais su 3-ių klasių gimnazistais, besimokančiais biologiją išplėstiniu lygiu. Viktorija pristatė LSMU studijų programas, aptarė konkursinius balus, studijų kainas ir galimą studijų finansavimą. Buvo įdomu klausytis, kokia yra mokymosi metodika, sužinojome, kad yra ciklai, nėra sesijų – tik moduliai, todėl tolygiai krūvis paskirstomas per visus metus. Labai įdomios paskaitos kalbų edukacijos katedroje, mokosi ir lotynų kalbos, o hibridiniuose mokymuose naudojamos interaktyvios priemonės. Studentė dalinosi Erasmus programų galimybėmis, kai pasirenkamos studijos Prancūzijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje. Norintys dalyvauti Erasmus programoje, turi pasirinkti užsienio universitetą, kad studijos atitiktų studijų programą, o dalykų pažymių vidurkis turi būti ne mažiau 7. Viktorija teigė, kad reikia netingėti mokytis, planuoti laiką, todėl liks jo ir laisvalaikiui. LSMU veikia jaunųjų gydytojų asociacija, studentų mokslinė draugija, kurioje patys studentai pristato straipsnius, o jie reikalingi stojant į doktarantūrą. Labai džiugu, kad Viktorija nepamiršo pomėgio muzikai, dainuoja LSMU akademiniame chore „Neris“. Baigusi pirmą kursą Viktorija praktiką atliko Radviliškio ligoninėje. Praktika svarbi stojant į rezidentūrą. Labai įdomu buvo klausytis, kad iš anksto studentai turi susipažinti su paskaitų, laboratorinių darbų temomis, egzamino programa. Turi patys viską išsistudijuoti, o dėstytojai teikia tik konsultacijas. Viktorija teigė, kad labai svarbus lankomumas – reikia atidirbti praleistus laboratorinius, seminarus. Patys studentai veda seminarus – daro pristatymus. Viktorijos teigimu, viskas įmanoma – reikia mokėti mokytis, rasti sau pačiam tinkamą mokymosi metodiką, netingėti, planuoti laiką.
Vėliavą ne taip sunku iškelti, kaip sunku per kasdienybę nešti. Justinas Marcinkevičius Lietuvos gimtadienio rytas Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje prasidėjo iškilminga Lietuvos valstybinės vėliavos pakėlimo ceremonija (vadovas Krašto gynybos mokytojas Nerijus Kazlauskas). Vėliau renginio dalyviai pasidalino į dvi grupes: viena dalis pasirinko simultaną, kita – pėsčiųjų žygį po Radviliškio miestą. Profesionalus šaškių ir šachmatų žaidėjas Donatas Kišonas tuo pačiu metu žaidė su 9 varžovais. Tai sudėtingos ir įtempto mąstymo reikalaujančios varžytuvės. Pasirinkusieji žygį pirmiausia turėjo išspręsti kryžiažodį „Laisvės kodas“ ir tik iššifravę šūkį leistis kelionėn po Radviliškio miestą aplankant 16 objektų, primenančių svarbius Lietuvos istorijos įvykius, iškilias istorines asmenybes, miestui svarbias datas ar žmones, garsinusius Radviliškio vardą. Žygeiviai šį kartą turėjo patys susidėlioti maršrutą taip, kad aplankytų visus pasirinktus objektus. Be to, reikėjo pasukti galvą, kai kuriems teko net pasitelkti išmaniąsias technologijas, kad įvardintų tikslų objekto pavadinimą. Tik tuomet išryškėjo kryžiažodžio kodas – „Mes mylime Lietuvą!“
Radviliškio Lizdeikos gimnazija, kaip ir visa Lietuva, kasmet Vasario 16-ąją mini Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Šis svarbus tautos ir valstybės įvykis gimnazijoje minimas labai prasmingai – nuo 1996 metų organizuojamas Radviliškio rajono mokinių konkursas „Žyniukas“ (3, 4, 5–6 bei 7–8 klasių grupėms) ir Lietuvos mokinių „Žynio“ konkursas 9–12 klasių mokiniams. Jo tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis Lietuvos valstybės istorija, šiuolaikiniais gyvenimo procesais, logiškai mąstyti. Jau ne vienerius metus konkurso globėjai – Lietuvos Respublikos Seimo narys, profesorius Vytautas Juozapaitis ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius – apdovanoja prizinių vietų laimėtojus Padėkos raštais bei atminimo dovanomis. Šiais metais į konkurso atidarymą atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narys Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas, Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė Gailutė Toleikienė.
|