Spalio 3 dieną Lizdeikos gimnazijos 2RG klasės mokiniai drauge su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jurgita Plukiene lankėsi Radviliškio rajono viešojoje bibliotekoje parodos „Lietuviška miniatiūrinė knyga ir ekslibrisas“ atidaryme. Parodą pristatė jos autorius Jonas Nekrašius, teisininkas, kultūrologas, kraštotyrininkas, fotografas, keliautojas. Jis įdomiai papasakojo apie ekslibrisus ir mažiausias knygeles Lietuvoje, jų istoriją. Sužinojome, jog pirmasis ekslibrisas buvo sukurtas 1518 m. Šie maži ženklai – tai savotiškas menas. Įdomu buvo pamatyti ir išgirsti apie mažiausią vos 4 milimetrų pločio ir 5 milimetrų ilgio ekslibrisą.
Mieli mokytojai, tegul Jūsų išmintis, kūryba, savitarpio supratimas, pasiaukojimas, kantrybė puošia Jūsų sielas ir uždega jose norą dalintis savo dvasiniais lobiais su mokiniais. Su tarptautine Mokytojų diena Jus sveikina bibliotekininkė Valia. Rugsėjo 26 dieną Lizdeikos gimnazijoje paminėta Europos kalbų diena, kurios tikslas suvokti kalbų mokymosi svarbą ir išskirti kalbas, kurių mokėjimas didintų daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą, stiprintų ir išsaugotų turtingą Europos kalbinę ir kultūrinę įvairovę. Be to, gimnazija, kaip akademinė bendruomenė, vykdanti daugelį tarptautinių projektų, suvokia, jog kalbų mokymasis svarbus ne tik gimnazijoje, bet už jos ribų. Gimnazijos mokiniai ir mokytojai aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose, renginiuose, konkursuose. Europos kalbų diena – tai proga mokiniams kitaip pažvelgti į dėstomąjį dalyką, pademonstruoti savo žinias, kūrybiškumą, gebėjimą mąstyti bei susieti mokomąją medžiagą su gyvenimo realijomis.
Radviliškio Kultūros centre jau penktą kartą surengtoje sveiko maisto šventėje „Gyvenimas kiTAIP“ Lizdeikos gimnazija dalyvauja nebe pirmą kartą ir pristato romantiškas arbatėles. Šiemet pasirinkta tema „Metų laikai“. Biologijos mokytoja Asta Šmukštienė ne tik vaišino arbatomis, bet ir papasakojo apie kiekvienos arbatos sudėtį. Švelni arbata „Pavasaris“ yra praturtinta įvairiais žiedais: kvepia kiaulpienėmis ir juodaisiais serbentais, o arbatos „Vasara“ skonis sodresnis, jos sudėtyje yra žemuogių ir kvapniųjų liepų žiedų. Protinę veiklą gerina arbata „Ruduo“, kurios sudėtyje yra pelkinės vingiorykštės ir fermentuotų gervuogių lapų bei saulėgrąžų žiedlapių. O arbata „Žiema“, kurią sudaro fermentuoti gauromečio lapai ir jonažolė, ne tik stiprina imunitetą, bet ir pakelia nuotaiką, veja šalin liūdesį. Be to, gurkšnodami arbatą žmonės galėjo išbandyti savo žinias prie edukacinio stendo, kuriame puikavosi daugybė natūralių ir džiovintų žolynų, surinktų Radviliškio apylinkių pievose, pelkėse ir miškuose. Taip pat buvo galima patiems susirinkti mėgstamų žolynų puokštelę iš paruoštų vaistažolių ryšulėlių ir dovanų gauti poezijos posmų, kad vėsų rudens vakarą užsiplikius vaistinių žolelių arbatos būtų galima mėgautis V. Mykolaičio-Putino eilėraščių ciklu „Mano mėnesiai“.
Rugsėjo 15 dieną projekto „SVEIKATOS VERSMĖS 2“ dalyviai vyko į Kauną, į Vytauto Didžiojo universitetą. Pirmasis edukacinis užsiėmimas vyko VDU Žemės ūkio akademijoje. Po trumpo marketingo vadybininkės Brigitos Medveckienės pristatymo mokiniai klausėsi doktoranto Mariaus Lasinsko paskaitos „Vaistažolės – maistas ir vaistas“. Anot lektoriaus augalai gali pakeisti vaistus, tik svarbu juos pažinti, tinkamai surinkti, paruošti ir vartoti. Dėstytojas mokė pažinti vaistinius augalus, parodė kaip didelėje natūralaus akmens grūstuvėje gamina chalvą su dilgėlių sėklomis, supažindino su savo parašytomis knygomis ir linksmai sekė pasaką apie žoleles.
Radviliškio Lizdeikos gimnazija, minėdama Lietuvos žydų genocido atminimo dieną, rugsėjo 21–23 d. organizavo keletą renginių. Pilietinio ugdymo pamokose kalbėta apie Lietuvos miestuose gyvenusias žydų bendruomenes ir jų masinį naikinimą per Antrąjį pasaulinį karą. Pirmokai gimnazistai į pamoką atsinešė laukuose pririnktų akmenukų, ant kurių, naudodamiesi Yad Vašem institucijos medžiaga, užrašė Radviliškyje gyvenusių ir nužudytų žydų vardus. Lietuvių literatūros pamokose taip pat kalbėta apie skaudų Lietuvos žydų likimą, jų literatūrinį palikimą, skaitytos žydų poetų eilės. Antrokams gimnazistams aktų salėje vyko integruota istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros pamoka. Prisiminta tragiška Lietuvos žydų istorija: mokiniai skaitė pranešimus, pristatydami ne tik Lietuvos žydų indėlį į Lietuvos kultūrą, bet ir statistiką apie Holokausto aukas. Taip pat gimnazistai, dalyvaujantys JAV TOLI finansuojamuose projektuose (projektų vadovės istorijos mokytojos V. Jankūnienė, L. Maminskienė, A. Savickienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos J. Plukienė, L. Verbickienė, S. Karenauskienė), pristatė edukacines veiklas, išvykas ir nuveiktus darbus. Peržiūrėta gimnazistų kurta vaizdinė medžiaga „Šeduvos štetlas: neišsipildžiusi meilės istorija“, skaitytos ištraukos iš knygos „Gyvenimas yra gražus“, kurioje įamžintos gimnazistų mintys, emocijos, išgyventos projekto įgyvendinimo metu. Pasak projekto dalyvių, patyriminė veikla yra pats geriausias būdas sužinoti, įsiminti, suprasti, įvertinti ir pasidalinti gauta informacija.
Ar žinote, kas yra Vecekrugas? Pasirodo, tai Kuršių nerijos aukščiausias taškas – 67,2 metrų aukščio Vecekrugo arba Senosios smuklės kopa, į kurią rugsėjo 18 dieną užkopė Radviliškio Lizdeikos gimnazijos UNESCO komandos nariai.
|