Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje balandžio 18 d. viešėjo buvusi Lizdeikos gimnazijos mokinė, dabar VU studentė Augustė Kavalevskaja. Susitikime su 3–4-ų klasių gimnazistais, pasirinkusiais mokytis biologiją, ji dalijosi studijų ypatumais, sėkmėmis ir studentiškais įspūdžiais. Mokinius sudomino originaliai prisistatydama, nes šiuo metu Augustė yra Vilniaus Universiteto Gyvybės Mokslų Centro Mikrobiologijos studijų programos III kurso studentė, Nacionalinio Vėžio Instituto Biomedicinos Fizikos laboratorijos praktikantė, Mobiliosios Bioklasės narė ir, žinoma, buvusi aktyvi lizdeikietė. Studentė savo pavyzdžiu parodė, kad norėdamas žmogus gali suspėti daug ką vienu metu nuveikti, tereikia išmokti planuoti laiką. Susitikime studentė aptarė su gimnazistais, kokių egzaminų reikia stojant į VU, kokios yra studijų programos, akcentavo, kad šioms mikrobiologijos studijoms reikia mokėti ne tik biologiją, bet ir chemiją, ir fiziką. Taip pat mokiniai sužinojo, kokia universitete taikoma mokymo(si) metodika, kokia yra semestrų trukmė, tarpiniai atsiskaitymai, kreditų sistema. Studentė džiaugėsi nauju Gyvybės mokslų centru, kuriame vyksta paskaitos, seminarai ir praktikos darbai. Iš tiesų yra sudarytos puikios sąlygos mokytis – moderniai įrengtos laboratorijos, atliekami moksliniai tyrimai, dirbama su modernia įranga, įvairiomis brangiomis medžiagomis. Svarbiausia, reikia norėti mokytis, nes tenka labai daug savarankiškai dirbti, ne tik ieškoti reikiamos informacijos, bet ir ją atsirinkti iš gausybės įvairių informacijos šaltinių. Taip pat Augustė plačiau paaiškino, kas yra mikrobiologija ir pasidžiaugė, kad VU yra vienintelė mikrobiologijos studijų programa Baltijos šalyse, o savo trejų metų studijas pristatė tarsi laiko juostą: I kursas – stiprybės ir išbandymų laikotarpis, II kursas – atrodo vis lengviau ir lengviau, III kursas – viskas lengva, tik nežinai, ką daryti... Tiesa, Augustė jau yra radusi praktikos vietą, rengia bakalauro baigiamąjį darbą. Be to, studentė pateikė daug pavyzdžių, kur mikrobiologijos studijas būtų galima pritaikyti, kur galima įsidarbinti.
Balandžio 12 dieną Šiaulių prekybos ir pramogų centre „Saulės miestas“ vyko mokomųjų mokinių bendrovių regioninė mugė „Šiauliai eXpo 2024“. Renginio organizatoriai Lietuvos Junior Achievement, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, rėmėjai – verslo įmonės. Kasmet augant mokomųjų mokinių bendrovių skaičiui renginyje dalyvavo per 40 mokomųjų bendrovių iš Šiaulių regiono. Komandos atvyko iš 17-os mokyklų, kuriose jau veikia ne po vieną mokomąją mokinių bendrovę, o po keletą ar net keliolika.
Kad žinotume, privalome įsivaizduoti. Georges Didi-Huberman Minint Kovo 15-ąją – Lietuvos žydų gelbėtojų dieną – Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje Tolerancijos centro iniciatyva vyko renginys „Pasaulio tautų teisuoliai“. Šią dieną buvo pagerbti ir prisiminti lietuviai, Holokausto metu gelbėję pasmerktus mirčiai žydus. Sveikindama renginio dalyvius ir svečius direktorės pavaduotoja Skirmantė Petraitienė akcentavo, kad Lietuvos žydų gelbėtųjų istorijos pažinimas išplečia mūsų bendrąsias žinias apie Holokaustą ir apie žydų gyvenimą Lietuvoje, apie šios tautos žmonių indėlį į Lietuvos kultūrą, padeda suprasti įvykių Lietuvoje reikšmę tiek Europos, tiek ir pasaulio istorijos kontekste.
Kovo 14 dieną 14 val. Lizdeikos gimnazijoje vyko UNESCO inicijuotas Pi skaičiaus sakymo po kablelio čempionatas. Pirmą vietą užėmė antros HG klasės mokinė Kotryna Sutkevičiūtė (56 skaičiai po kablelio), antrosios vietos nugalėtoja tapo tos pačios klasės mokinė Amanda Latišaitė (23 skaičiai po kablelio). Trečioji vieta atiteko Ainarui Girgždui (3B). „Menas niekam neprivalo tarnauti, menas privalo byloti – apie tiesą, gėrį ir grožį; apie Dievą, apie amžinybę, apie atmintį; priminti mūsų pačių laikinumą ir būti vertybiniu kamertonu mūsų poelgiams“, – teigia rašytoja Kristina Sabaliauskaitė. Apie kūrybą ir kuriančias Lietuvos moteris kovo 8 d. kalbėta Lizdeikos gimnazijoje vykusioje mokslinėje konferencijoje „Literatūros kanonas: kuriančios Lietuvos moterys“. Tai jau tradicija tapęs renginys, skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti, kaskart prisimenant vis kitas iškilias asmenybes, puoselėjusias Lietuvos kultūrą.
Dvi nepriklausomybės, du aktai, skirti Lietuvos valstybės atkūrimui, taip skamba istorijos pamokų tema trečioje gimnazijos klasėje atnaujintame ugdymo turinyje. Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji: ištakos, idėjos, valstybingumo formos. Gražiai sutapo, kad šią temą galėjome atskleisti Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse. Istorijos pamokose apžvelgėme svarbiausias Lietuvos valstybės kelio į laisvę idėjas, nuo Lietuvos valstybės autonomijos iki Lietuvos valstybės nepriklausomybės paskelbimo atkūrimo. Sunkūs ir prasmingi išbandymai kuriant laisvą valstybę: Baltijos kelias, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veikla, dainuojančios revoliucijos mitingai įkvėpė Lietuvos žmones siekti savo svajonės – gyventi laisvoje valstybėje. Šventinių istorijos pamokų atmosferą kūrė Baltijos kelio himnas, virtualus apsilankymas LR Seimo Kovo 11-osios salėje. Gimnazistai pamokose turėjo išskirtinę galimybę pamatyti, skaityti LPS periodinį leidinį „Atgimimas“ ir susidaryti savo įspūdį apie to meto istorinį laikotarpį. Džiugiai nuteikė mokinių susidomėjimas, jie klausė, ar nereikia mūvėti pirštinių liečiant 35 metų autentiškus leidinius, skaitė, fotografavo skirtingus leidinių numerius bei straipsnius.
|