Lizdeikiečiai sveikatos stiprinimo ir gamtotyrinėje stovykloje
Jau antri metai Lizdeikos gimnazijos mokiniai savaitei įsikuria prie Rubikių ežero Anykščiuose. Laimėtas vaikų socializacijos ir poilsio programų rėmimo konkurso projektas „Vasaros sveikatos stiprinimo ir gamtotyrinė stovykla „ATRASK, PAŽINK IR SVEIK-2“ – tai galimybė mokiniams aktyviai leisti laiką savaitinėje stovykloje, vykdant įvairias sveikatinimo veiklas. Pagrindinis šios stovyklos tikslas – stiprinti ne tik fizinę, bet ir emocinę, socialinę ir dvasinę sveikatą. Pasirinktas patirtinis mokymosi būdas, kai patys besimokantieji veikdami kuria savo žinojimą, įgauna įgūdžių, ugdosi gebėjimus ir vertybes iš tiesioginės savo, o kartais ir kitų patirties.
Lizdeikos gimnazija įgyvendina tęstinį Erasmus+ programos projektą „Socialinis verslumas – ugdymo tobulinimas“. Šis projekto etapas baigiasi ir pagal planuotas veiklas visos projekto mokyklos-partnerės (Skopje vidurinė mokykla, Rijekos vidurinė mokykla) organizavo sėklų sodinimo akciją, (simboliškai „Sėkla“ angl. Seed – projekto pavadinimo trumpinys).
Jeigu galime keliaudami mokytis – keliaukime! Radviliškio Lizdeikos gimnazija įgyvendina Erasmus+ programos projektą „Būk tvarus ir draugiškas“. Lizdeikiečių komanda, kurią sudarė 22 mokiniai ir 4 mokytojai, 2022 m. birželio 19–26 d. vyko į Roterdamo Comenius mokyklą. Pagrindinis šio projekto tikslas – įgyti ekologinių kompetencijų ir tobulinti turimas gamtosaugos žinias. Mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose: konsultuodamiesi su mokytojais, atliko aplinkos taršos tyrimus, parengė pristatymus apie Lietuvą ir Radviliškio Lizdeikos gimnaziją, Roterdamo Comenius mokykloje kartu su olandų mokiniais grupėse atliko projektinius darbus. Geografijos mokytojos Karen dukra Winnie, kuri yra aplinkosaugos aktyvistė, pristatė Olandijos ekologinę situaciją, pabrėždama, kad ji priklauso nuo kiekvieno iš mūsų.
Šių dienų visuomenės požiūris į sveikatą yra gana paradoksalus: nors sveikata pripažįstama kaip viena svarbiausių gyvenimiškų vertybių, tačiau sveikai gyvensenai dažniausiai skiriama per mažai dėmesio. Juk žinojimas apie sveiką gyvenimo būdą pats savaime yra bevertis, jei nėra motyvacijos ir atitinkamų vertybinių nuostatų. Todėl lizdeikiečiai, įgyvendindami sveikatos ugdymo projektą, „Sveikatos versmės-2“, finansuojamą Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis (projekto vadovės L. Semeniukienė, A. Šmukštienė, S. Karenauskienė), mokosi tausoti sveikatą, suprasti kenksmingų įpročių ar kitų sveikatą silpninančių veiksnių žalą bei siekia susiformuoti sveiko gyvenimo būdo nuostatas. Šiems tikslams įgyvendinti ypač parankus yra patirtinis ugdymas(is) bei įvairios projektinės veiklos.
Gimtojo krašto pažinimas ugdo ir brandina asmenybę, praturtina žiniomis, padeda perprasti istorinių įvykių ir literatūrinių pasakojimų sąsajas. Integruotos istorijos, pilietinio ugdymo bei lietuvių kalbos ir literatūros pamokos netradicinėje aplinkoje yra patrauklios mokiniams, skatina gilintis į pasirinktą temą, kritiškai vertinti, analizuoti istorinius faktus ar jų interpretaciją literatūroje. Įgyvendindami tęstinį projektą „Praeities šydą praskleidus: žydų kultūros paveldas Lietuvoje“, lizdeikiečiai birželio 15 d. keliavo maršrutu Radviliškis–Joniškis–Žagarė–Senoji Akmenė–Papilė–Radviliškis, lankydami su lietuvių literatūra, istorija ir žydų kultūra Lietuvoje susijusius objektus.
Dėl išsamesnės informacijos apie uniformas rašykite facebook paskyroje San Butikas arba kreipkitės tel. 8 619 85050. Gražios dienos Po ilgos pertraukos 1a klasės mokiniai ir vėl turėjo galimybę virtualiai susitikti su draugais iš už Atlanto, Torreón miesto gimnazijos. Šį kartą buvome pasiruošę pristatymus apie savo tautą ir tradicijas. Turėjome tiek daug visko vieni kitiems papasakoti, jog neužteko vienos pamokos, todėl bendravome du pirmadienius iš eilės. Draugus iš Torreón miesto supažindinome su Kauno krepšinio komanda „Žalgiriu“, lietuviškomis dainomis ir nacionaliniais patiekalais. Labai nustebino meksikiečių noras išmokti kuo daugiau naujų lietuviškų žodžių. Buvo įdomu surasti abiejų tautų kultūrinius skirtumus, sužinoti apie Meksikos nacionalines šventes ir maistą. Pamokai einant į pabaigą, vieni kitiems palinkėjome sėkmės, atsisveikinome ir padėkojome už beveik metus trukusią draugystę. Dėkojame mokytojams Rasai Remeikienei ir Antonio Talamantes už pagalbą ieškant draugų visame pasaulyje. Ūla Jakaitytė, 1a |