Get Adobe Flash player

Žmogaus gyvenime vienas iš svarbiausių dalykų yra teisingas profesijos pasirinkimas, tačiau labai dažnai jauni žmonės iš tiesų dar nežino, kuo norėtų būti ir su kokia sritimi sieti tolesnę savo veiklą. Todėl labai svarbu mokykloje sudaryti sąlygas ugdytis karjeros kompetencijas, kad mokinys sėkmingai pasirinktų tolesnę mokymosi kryptį, profesiją arba darbinę veiklą. Karjeros planavimo mokytojų Agnės Samulienės ir Danutės Sakalauskienės iniciatyva Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje jau antrą kartą organizuojama Studijų ir karjeros diena, skirta studijų programų, stojimo sąlygų ir mokymosi galimybių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje pristatymui. Kadangi pernai toks renginys sulaukė didžiulio susidomėjimo, šiemet nuspręsta įtraukti ne tik Lizdeikos gimnazijos bendruomenę, bet ir rajono mokyklų 10–12 klasių mokinius ir jų mokytojus. Renginyje dalyvavo ne tik lizdeikiečiai, bet ir mokiniai iš Gražinos bei Pakalniškių pagrindinės mokyklos, Baisogalos, Šeduvos, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio, Sidabravo, Grinkiškio J. Poderio gimnazijų.

dsc_0005 dsc_0048 dsc_0079 dsc_0085 dsc_0150 dsc_0185 dsc_0213 dsc_0235 dsc_0237 dsc_0240 dsc_0245 dsc_0248 dsc_0279 dsc_0354 dsc_0360 dsc_0370 dsc_0379 dsc_0401 dsc_0406 dsc_0413 dsc_0427 2502532_9 2502532_10 miesto tarybos salje

Studijų ir karjeros dienos užsiėmimai buvo kruopščiai suplanuoti, kad kuo daugiau mokinių turėtų galimybę ne tik išklausyti lektorių paskaitų, bet ir susitikti su universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų atstovais, susipažinti su jų siūlomomis studijų kryptimis ir mokymosi perspektyvomis. Žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktoriaus Gintaro Sarafino paskaitoje „Ugdymas karjerai: kaip mokyklos galėtų padėti mokiniams renkantis karjerą“ aptartos dažniausios mokinių daromos klaidos, renkantis studijų programas. Pristatytos mokymosi sąlygos Lietuvos aukštosiose ir profesinėse mokyklose, pasiūlyta atlikti keletą eksperimentų, kurie padėtų apsispręsti, ar esame tinkami pasirinktai profesijai. Mokiniams patarta, kaip tinkamai pasirinkti, kokios yra galimybės išbandyti studijų kryptį. Akcentuota, kad svarbiausia išsikelti tikslą ir jo sistemingai siekti, nebijoti išeiti iš komforto zonos ir daug dirbti su savimi, siekiant išsiaiškinti savo norus ir realias galimybes. Taip pat mokiniams pristatytos gretutinės ir tarpkryptinės studijų programos, kurios ypač tinka tvirtai neapsisprendusiems ir dvejojantiems dėl pasirinkimo teisingumo. Šis lektorius vakare susitiko su tėveliais, kuriems pateikė keletą variantų, kaip galima padėti vaikui apsispręsti. Akcentavo, kad situacija įvairiose ugdymo įstaigose yra labai pasikeitusi ir neatitinka suaugusiųjų įsivaizdavimo, todėl patarė, kaip reikėtų elgtis padedant, o ne trukdant vaikui rinktis studijų kryptį. Taip pat buvo aptarta savanoriavimo, šešėliavimo ir simuliacijų galimybė, supažindinta su tikslinės informacijos paieška ir studijų programų gausa.

Kitas užsiėmimas – susitikimas su LAMO BPO vyr. konsultante Odeta Kardauske. Ji supažindino su praėjusių metų abiturientų pasirinkimų statistika ir aptarė 2018 metų stojimo sąlygas, akcentavo BE pasirinkimų svarbą ir dokumentų pildymo tvarką. Pabrėžė, kad nurodytų terminų nesilaikymas ar neteisingas dokumentų užpildymas gali nulemti ateitį. Kiekvienas stojantysis yra atsakingas už savo sprendimus. Be to, aptarta konkursinio balo skaičiuoklė, papildomų balų surinkimo galimybės, priminta, kad visada galima perstoti į kitą studijų kryptį ar perlaikyti BE. Akcentuota, kaip veikia sistema, todėl svarbu tinkamai surikiuoti savo pasirinkimus.

Trečiasis užsiėmimas – KASTU.Lt atstovės Monikos Elijošienės paskaita apie studijų užsienyje privalumus ir trūkumus. Lektorė teigė, kad jų tikslas yra padėti įstoti ten, kur atsivers daugiausia galimybių, kur galima atrasti save ir įtvirtinti savo pranašumą. Taip pat pristatyti užsienio universitetai ir jų siūlomos studijų kryptys. KASTU komanda siūlo prisijungti prie EUROTRIP kelionių į Olandiją arba Daniją, kurių metu aplankomi 4–5 universitetai, yra galimybė dalyvauti paskaitose, pabendrauti su dėstytojais ir studentais. Nors studijos užsienyje yra tikras iššūkis, tačiau jis brandina žmogų kaip asmenybę, o jį sėkmingai įveikus norisi judėti tik į priekį.

Kol vieni klausėsi paskaitų, kiti lankė universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų ekspozicijas, bendravo su dėstytojais ir studentais. Džiugu, kad buvę gimnazistai mielai grįžta į savo mokyklą pristatyti pasirinktos specialybės. Kiekviena įstaiga (jų buvo 20) ne tik pateikė dalykinę informaciją apie studijas, bet ir demonstravo savo išskirtinumą: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija patraukė ginklų ekspozicija, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla demonstravo simuliacijos galimybes, Valstybės sienos apsaugos tarnyba supažindino su dresuotais šunimis – pareigūnais, RTVMC vaišino savo gaminiais...

2–4-ų klasių mokiniai dirbo Lizdeikos gimnazijoje, o 1-ų klasių mokiniai „matavosi profesijas“ Radviliškio miesto įstaigose: Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, Policijos komisariate, Jaunimo darbo centre ir Savivaldybėje. Atlikę užduotis mokiniai baigiamojoje konferencijoje „Šok į tėvo klumpes“ išklausė Radviliškio rajono policijos komisariato vyresniosios inspektorės Ilonos Sernovienės paskaitą ir pristatė medžiagą apie profesijas, su kuriomis susipažino lankydami įstaigas.

Kadangi šių dienų darbo aplinka reikalauja ne specifinių vienos srities žinių, o kūrybingo, kompleksiškai mąstančio, gebančio kelti ir realizuoti naujas idėjas specialisto, tai būtina kuo anksčiau šeimoje ir mokykloje kalbėti apie profesinį orientavimą. Todėl studijų mugės, konferencijos ar Studijų ir karjeros dienos mokykloje yra vienas iš būdų, kaip padėti mokiniui įsivertinti savo galimybes ir tinkamai pasirinkti studijų kryptį. Tikimės, kad ši idėja, įtraukusi į aktyvią veiklą visą bendruomenę: mokinius, mokytojus ir tėvus, – gimnazijoje prigis ir bus įgyvendinama kasmet.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Sandra Karenauskienė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
PRANCŪZŲ INSTITUTAS
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien428
mod_vvisit_counterVakar694
mod_vvisit_counterŠią savaitę2166
mod_vvisit_counterŠį mėnesį26180