Get Adobe Flash player

Šių metų vasario mėnesį Lizdeikos gimnazijos matematikos mokytojos Sonata Vaitiekūnė, Rima Grėbliūnienė, Laimutė Indilienė, Laima Duglas ir Jurgita Caporkienė vyko į Roterdamo miestą Olandijoje, kuriame tęsė veiklas projekte „Tikrasis matematikos pokalbis“. Matematikos mokytojų sumanymu, dalintis patirtimi vėl susitiko šešių valstybių atstovai: Olandijos, Turkijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Italijos ir Lietuvos.

2332056_9 2332056_10 2332056_11 2332056_12

Prieš tai vykusiame susitikime Lenkijoje buvo nutarta sudaryti ir savo šalių mokyklose atlikti matematinį testą „Šaknys“. Roterdame buvo pristatyti Lizdeikos gimnazijos mokinių atlikto testo „Šaknys“ rezultatai ir palyginti su kitų šalių besimokančiųjų rezultatais. Galima pasidžiaugti, kad mūsų moksleiviai lenkia kitas šalis. Lietuvos ir Lenkijos rezultatai buvo geriausi. Pedagogai, dėstantys matematiką, išskyrė sunkiausiai sprendžiamų uždavinių tipus, taip pat pasidalino, kokiais metodais galėtų tobulinti matematikos kvadratinių šaknų mokymą. Kitas nuveiktas didelis ir įdomus darbas – tai sudaryta visų šalių matematinių simbolių lentelė. Visi radome daug skirtingų trupmenų, intervalų, vektorių, aibių rašymo būdų. Vėl daugiausia emocijų buvo kalbant, ar 0 natūralus skaičius.

Roterdame matematikos pamoką „Kvadratinės šaknys“ mokiniams vedė lenkų mokytojai, taikydami dėlionės (puzzle) dėstymo metodą. Taip pat pamokas mokiniams vedė Turkijos, Jungtinės Karalystės, Italijos ir Lietuvos atstovai. Italai mokytojai pasinaudojo filmuota medžiaga, kurioje mokiniai iš Italijos mokė olandų vaikus. Taip pat italai pristatė elektroninę programėlę, kuri greitai apdoroja mokinių rezultatus ir juos galima pamatyti kompiuterio ekrane. Jungtinės Karalystės mokytojai pamokose naudoja plastikines lenteles, kuriose mokiniai rašo atsakymus ar sprendimo etapus ir pakėlę jas parodo mokytojui – tokiu būdu sunku nieko nespręsti. Taip buvo patikrinti sprendimai ir Olandijoje. Turkų pamokoje parodytas praktinis formulių išvedimas, daugiausia taikytas individualus darbas. Lizdeikos gimnazijos matematikos mokytojos turėjo galimybę įgyti naudingos patirties stebėdamos šių projekto dalyvių pamokas. Mūsų gimnazijos mokytojos L. Indilienė ir S. Vaitiekūnė, paminėjusios, kad taikys Bingo metodą, sulaukė ovacijų ir išlaikė mokinių susidomėjimą visą pamoką.

Po darbo minėtų šalių mokytojai susipažino su Hagos miesto lankytinais objektais. Haga – Nyderlandų vykdomosios valdžios sostinė, trečias pagal dydį miestas, kuriame posėdžiauja Pirmieji ir Antrieji rūmai, sudarantys Nyderlandų parlamentą. Mieste įsikūrusios ir užsienio valstybių ambasados, taip pat Aukščiausiasis teismas ir daug lobistinių organizacijų. Kolegos olandai pasiūlė aplankyti M. K. Escherio muziejų. Escheris studijavo geometrines transformacijas ir jų principu kūrė savo paveikslus. Nors niekada neišmoko matematikos, bet jo šedevrai žinomi visame pasaulyje. Muziejuje sutikome ne vieną mokinių grupę. Vėliau Utrechto universitete, kuris įsteigtas 1636 m, dalyvavome dvejose paskaitose „Diferencialinės lygtys“ ir „Topologija ir geometrija“. Utrechto universitetas – tai tarptautinis mokslinių tyrimų universitetas, vienas žymiausių Europos mokslinių tyrimų universitetų lygos narys.

Projekto metu daug dėmesio buvo skiriama kito matematikos mokytojų susitikimo – jau Lietuvoje – organizavimui: sudarytas tolesnių darbų planas. Kitame susitikime Lizdeikos gimnazijoje didesnis dėmesys bus skirtas mokytojų diskusijoms, mokymo metodų pristatymui įvairia matematine tematika. Lizdeikietės mokytojos grįžo patenkintos savo veikla, nes joms yra išties kuo pasidžiaugti ir pasididžiuoti: išaugusios dalykinės kompetencijos, pedagoginės patirties sklaida, sutvirtėję ryšiai su matematikais iš viso pasaulio.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos matematikos mokytojos Rima Grėbliūnienė ir Laima Duglas

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien14
mod_vvisit_counterVakar0
mod_vvisit_counterŠią savaitę14
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14