Get Adobe Flash player

Lapkričio 20 dieną Radviliškio Lizdeikos gimnazija sukvietė rajono gimnazijų I–IV, progimnazijų ir pagrindinių mokyklų 8–10 klasių bei jų gamtos ir tiksliųjų mokslų mokytojus į tradicinę konferenciją „Tyrėjų diena – 7“. Jos tikslas – stiprinti mokinių susidomėjimą moksline veikla, skatinti tapti jaunaisiais tyrėjais, formuoti mokslinio mąstymo, bendradarbiavimo ir tyrimo įgūdžius. Šio renginio iniciatorės matematikos mokytoja metodininkė Jurgita Caporkienė ir biologijos mokytoja metodininkė Asta Šmukštienė kartu su Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriumi ir Lizdeikos gimnazijos mokytojais jau septintus metus suteikia galimybę mokiniams susitikti su įvairiais lektoriais: mokslininkais, aukštųjų mokyklų dėstytojais, studentais, rajono įstaigų atstovais.

dsc00100 dsc00105 dsc00109 dsc00114 dsc00119 dsc00120 dsc00125 dsc00129

Lizdeikiečiams ir gimnazijos svečiams buvo pasiūlyta net 20 skirtingų veiklų. Abiturientai ir trečiokai gimnazistai domėjosi studijomis Vilniaus Gedimino technikos universitete, kurias pristatė Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro vyr. specialistė Valerija Bernotienė. Šio universiteto atstovai pakvietė atlikti ir daug praktinių užsiėmimų: mokiniai išbandė du robotizuotus žaislinius įrenginius, valdomus telefonu, išsiaiškino, kaip išmanioji gamyba taikoma praktikoje, dalyvavo robotų varžybose. Fundamentinių mokslų fakulteto bioinžinerijos studentai užsiėmime „Spalvotas bioinžinerijos gyvenimas“ atliko eksperimentus degindami skirtingas druskas, įtraukė mokinius į Kahoot žaidimą ir geriausiai pasirodžiusius apdovanojo universiteto atributika. Kelių katedros atstovai mokinius pakvietė į protų mūšį „Nemesk kelio dėl takelio“. Čia mokiniai sprendė eismo saugumo, geležinkelių ir miestų inžinerijos problemas.

Vytauto Didžiojo universiteto dr. Violeta Vaitkevičienė sudomino mokinius magiškąja chemija atlikdama eksperimentus su metalų junginiais, o Radviliškio Lizdeikos gimnazijos chemijos mokytoja Daiva Krištopaitė-Larina pakvietė stebėti įdomiuosius cheminius bandymus.

Gimnazijos sporto salėje pastatytas kupolas viliojo užeiti į vidų. Čia įsikūręs sferinis kinas demonstravo filmą „Kūno kodas“. Žiūrovai turėjo galimybę „įlįsti“ į žmogaus vidų, išvysti dar niekur neregėtų vaizdinių ir pagilinti biologijos žinias, o laikinai įkurtoje fotolaboratorijoje įvairių klasių mokiniai improvizavo gamtos temomis ir nusifotografavę tuojau pat eksponavo nuotraukas visai mokyklos bendruomenei.

Mokinius sužavėjo Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto lektoriaus Remigijaus Kaliaso pristatyta smagioji elektronika bei šiauliečių robotikos užsiėmimai, o VDU doc. Judita Kasperiūnienė pristatydama interaktyvias multimedijų technologijas aiškino, kaip šiandien kuriamas skaitmeninis turinys, ir perspėjo, jog turime neužmiršti, kad išmaniosios technologijos, įrankiai tarnauja mums, o ne mes jiems. Nepamiršti žmogiškųjų vertybių technikos pasaulyje pakvietė Lizdeikos gimnazijos mokytojos Inga Zabulienė ir Ana Savickienė. Jos kartu su mokiniais analizavo ir interpretavo Kryžiaus kelio stotis šių laikų kontekste, o paskaitoje apie žmogaus gyvybės kultūrą lektoriai aiškino, kaip priimti ir valdyti savo ir kitų lytiškumo raišką.

Edukacinė programa „Sveikos mitybos principai, ekologiškų aliejų pristatymas ir natūralios sudėties kremo gamyba" pritraukė daug dalyvių, nes UAB vaistinės „Valerijonas“ direktorė-vaistininkė Almyra Girdenienė ne tik paaiškino, kokie aliejai yra kam tinkami, bet ir pamokė, kaip pasigaminti natūralios sudėties kremo. Konferencijos dalyviai domėjosi, kaip pasirūpinti ne tik išore, bet ir vidumi. Juos konsultavo Radviliškio visuomenės sveikatos biuro darbuotojos. Norintys galėjo atlikti pilną segmentinę kūno sandaros analizę bei pasitikrinti streso lygį.

Finansinio raštingumo užsiėmimas „Pirk dramblį“ mokė sąmoningai planuoti savo lėšas, aiškino, kaip taupyti, kodėl žmonės turi atsakingai naudotis greitaisiais kreditais, o „Žemaitijos pieno“ atstovė Mantė Zuvavičienė supažindino mokinius su eksportu ir dukterine įmone Prancūzijoje.

Nebe pirmus metus jaunieji tyrėjai susipažįsta su insektariumo, vienintelio Lietuvoje specializuoto zoologijos sodo, esančio Palangoje, kolekcija. Šiemet mokiniai sužinojo įdomių faktų apie 16 gyvūnų rūšių, nagrinėjo ekologines temas. „Gamtosaugos projektų vystymo fondo“ biologai didžiausia dėmesį skyrė supažindinimui su nakties grobuoniu – namine pelėda.

Tą pačią dieną biologijos mokytoja metodininkė Lionė Semeniukienė organizavo edukacinę išvyką į Kauną. Grupė mokinių lankėsi Kauno Vytauto Didžiojo universiteto žemės ūkio akademijoje, kur dalyvavo paskaitose ir atliko praktikos darbus.

„Tyrėjo dienos – 7“ dalyviai įsiliejo į daugybę įvairiausių veiklų, kurios sužadino jų smalsumą, mokymosi motyvaciją, mąstymą, paskatino aktyviai dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose, praturtino mokinių žinias. Radviliškio Lizdeikos gimnazijos organizuojama tiksliųjų ir gamtos mokslų konferenciją – tai žingsnis į mokinių mokslinio mąstymo formavimą.

Rita Šimkuvienė, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien30
mod_vvisit_counterVakar1065
mod_vvisit_counterŠią savaitę2960
mod_vvisit_counterŠį mėnesį19140