Get Adobe Flash player

Pasak žymiausio Antikos laikų gydytojo Herodoto, mūsų maistas turi būti mūsų vaistas. Žmogui labai svarbu žinoti, ką jis valgo ir kokią įtaką maisto produktai turi sveikatai. Europoje nuo 1979 metų yra minima pasaulinė sveiko maisto diena, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į sveiką gyvenseną ir jos naudą sveikatai. Lapkričio 8 dieną Lizdeikos gimnazijoje taip pat paminėta Europos sveiko maisto diena, stengtasi atkreipti bendruomenės dėmesį į tinkamos mitybos principus ir sveiką maistą, akcentuota, kad maistas yra labai svarbus ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui.

20191124_1 20191124_2 20191124_3 20191124_4 20191124_5 20191124_6 20191124_7

Visą mėnesį gimnaziją puošė 2-ų klasių mokinių iš rudens gėrybių parengtos originalios parodos, surinkta medžiaga apie rudens gėrybėse esančius vitaminus ir mineralus, išsiaiškinta, kad žmogui sveikai maitinantis organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energiją idealiam svoriui palaikyti. Be to, technologijų pamokose gimnazistės pagal pasirinktus receptus gamino sveiko maisto patiekalus, jais vaišino bendraklasius, mokytojus ir kitus bendruomenės narius. Taip pat mokėsi koncervuoti rudens gėrybes, rinko informaciją, kokių sveikatai reikalingų medžiagų turi obuoliai, šermukšniai, erškėtuogės, paprikos, morkos, moliūgai, kalafijorai, agurkai ir kitos daržovės bei vaisiai, domėjosi, kaip termiškai apdorojant maistą išsaugoti kuo daugiau maistingųjų medžiagų. Kiekvienoje klasėje buvo išrinkti įdomiausi ir sveikiausi patiekalai, mergaitės apdovanotos Radviliškio sveikatos biuro atminimo dovanėlėmis.

Mokytoja Lionė Semeniukienė, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien59
mod_vvisit_counterVakar1065
mod_vvisit_counterŠią savaitę2989
mod_vvisit_counterŠį mėnesį19169