Get Adobe Flash player

Pažymėdami kovo 10-ąją, iškilaus poeto, dramaturgo, vertėjo, eseisto Justino Marcinkevičiaus gimimo dieną, antrokai gimnazistai per mokyklos radiją skaitė jo eiles. Šiemet Justinui Marcinkevičiui, sovietmečiu vadintam tautos sąžine, vienu didžiausių moralinių autoritetų, būtų suėję 90 metų.

skaitymai img_1189 img_1192

Antros B klasės mokiniai: Mantas Bajarūnas, Goda Baltramiejūnaitė, Agnė Gilvickytė, Domantas Januševičius, Lukas Krikščiūnas, Viltė Lukauskaitė, Salomėja Pryšmantaitė, Pijus Šimkus, Auksė Šimkutė, pavartė Justino Marcinkevičiaus eilėraščių rinkinius, išsirinko skaityti posmus, kurie jiems pasirodė svarbūs, artimi, perteikia ir šiandienos jauno žmogaus jausmus. Ateinanti šventė – Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetis – įkvėpė gimnazistus ieškoti eilių apie gimtąją kalbą, apie gimtinės svarbą lietuvio gyvenime, apskritai apie žmogaus buvimą šiame pasaulyje.

Agnytė raiškiu balsu skaitė: „Ne vienas aš/ Tikrai yra kalba,/ Kur žodis pasitinka/ ir palydi/ Ne vienas aš, /Nes mano lūpos juda./ Su kaimų, upių,/ Miestų, ežerų/ Vardais aš matomas./ Jau kaip žodynas/ Ties L raide/ Aš atverstas esu.“ Savo stipriu balsu skaitė Lukas: „Čia nieko mūsų nėra, o/ viskas – mūsų vardu./ Bespalvė laiko skara /kaip kaukė ant mūs veidų./ Nuplėši – ir tik tamsa / lyg didelis grumstas užkris./ Neklauskit: kieno tiesa?/ Ir nespėliokit: kuris./ Tamsa atsakytų: visų./ Tyla sušnibždėtų: visi./ O tavo nedrąsų: esu/ patvirtintų mano: esi.“ (eilėraštis „Išvada“). Puikus poezijos skaitytojas Mantas: „nepaimsi nepakelsi neparodysi/ nepavalgydinsi jos ir nepagirdysi/ ne valiavimuos ne šūkiuose/ ne odėse/ mūs atodūsiuos ji/ matosi ir girdisi“ (eilėraštis „Laisvė“). Visų eilių nesirengiu cituoti. Poeto eilėraščiai, kuriems būdingas „ramus taurumas, dvasingumas“ (Rimantas Kmita) visą pertrauką skambėjo per moderniuosius garsiakalbius, kurių skleidžiamas garsas girdimas net tik mokyklos koridoriuose, bet ir kieme.

Jaudinosi skaitovai, nes kalbėti per mokyklos radiją teko pirmą kartą. Tikėkimės, ne paskutinį. Trečiokai sakė, jog reiktų daugiau tokių pertraukų – poezijos skaitymų.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokytoja Alvydė Panova

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Mukis
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien12
mod_vvisit_counterVakar0
mod_vvisit_counterŠią savaitę12
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12