Get Adobe Flash player

Šių mokslo metų pabaigos projektinį darbą (direktoriaus pavaduotojos ugdymui Skirmantės Petraitienės iniciatyva) gimnazistai galėjo pasirinkti pagal savo polinkius, pomėgius. Todėl galime laikyti didvyrišku trečiokių iš B klasės – Kamilės Bigenytės, Gretos Baltiejutės, Ievos Prankonytės, IvetosViksninaitės, Giedrės bei Saulės Marijos Zabulyčių – pasiryžimą vėl sėsti prie vadovėlių, kompiuterių, imtis jungti į visumą metų istorijos ir lietuvių literatūros kurso medžiagą, pasirinkus tam tikrą laikotarpį. Idėja organizuoti tokio pobūdžio darbą kilo mokytojoms Anai Savickienei, Gintautai Dauneckytei ir Alvydei Panovai, nes ugdymo procese matyti, kaip sudėtinga, gimnazistams rašant rašinius, sieti literatūros kūrinį su istoriniu kontekstu.

thumbnail thumbnail 1 thumbnail 2

Mokinės ėmėsi kartoti istorijos ir literatūros žinias, kūrybingai, jauno žmogaus akimis žvelgė į perskaitytus programinius kūrinius ir siejo su istorija taip, kaip joms atrodė geriausia. Įžvalgos materialų pavidalą įgijo, kai mokinės parengė vaizdinę medžiagą: vaizdo pranešimus, iliustruotas pateiktis, komiksus – sugretintus, nuosekliai vienas po kito einančius vaizdus, iliustruojančius epochą, kūrinį. Į V.Šekspyrą žvelgta iš Renesanso mąstytojų „varpinės“, Romantizmo epochos ženklų ieškota A.Mickevičiaus, A.Baranausko, J.Mačiulio-Maironio kūriniuose, kaip modernėjo lietuvių literatūra bei kultūra, kaip atskleista Lietuvos situacija, tautinio atgimimo reiškiniai, parodyta gilinantis į Šatrijos Raganos, V.Kudirkos tekstus. Įsipareigojimas atgimstančiai Lietuvai, 1863 m. sukilimo atspindžiai literatūroje išryškinti piešiniais pasakojant įvykius, J.Biliūno „Liūdnos pasakos“ istoriją.

Parengta vaizdinė medžiaga, sukelta į vieną aplanką, mokiniams patogiu būdu padės kartoti kursą prieš egzaminą. Šio projekto darbų peržiūra, aptarimas, išsakyti mokytojų, mokinių pamąstymai, baigiant mokslo metus, buvo puikus istorijos ir literatūros kurso apibendrinimas.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Alvydė Panova

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
PRANCŪZŲ INSTITUTAS
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien650
mod_vvisit_counterVakar998
mod_vvisit_counterŠią savaitę6112
mod_vvisit_counterŠį mėnesį16096