Get Adobe Flash player

Nepamokinė diena – tai proga mokiniams kitaip pažvelgti į dėstomąjį dalyką, pademonstruoti savo žinias, kūrybiškumą, gebėjimą mąstyti bei susieti mokomąją medžiagą su gyvenimo realijomis. Rugsėjo 24 dieną Lizdeikos gimnazijoje buvo minima Europos kalbų diena, kurios tikslas suvokti kalbų mokymosi svarbą ir išskirti kalbas, kurių mokėjimas didintų daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą, stiprintų ir išsaugotų turtingą Europos kalbinę ir kultūrinę įvairovę. Be to, gimnazija, kaip akademinė bendruomenė, vykdanti daugelį tarptautinių projektų, suvokia, jog kalbų mokymasis svarbus ne tik gimnazijoje, bet už jos ribų, dalyvaujant tarptautiniuose projektuose, renginiuose, konkursuose, netgi nusimatant ateities profesines perspektyvas.

20210930_1 20210930_2 20210930_3 20210930_5 20210930_6 20210930_8 20210930_9 20210930_10 20210930_11 20210930_12

Gimnazijos užsienio kalbų grupės mokytojai šiai progai paruošė renginių scenarijų, talkino mokiniams ir mokytojams atliekant užduotis. Dienos renginiai vyko dviem srautais. Antrokai gimnazistai dalyvavo veiklose tema „12 metrų Europos“, o smalsūs trečiokai rungėsi protų kovose apie Europos kalbas. Veiklas antrų klasių mokiniams sumanė ir padėjo įgyvendinti užsienio (anglų) kalbos mokytojos – Rasa Remeikienė, Rima Tarbūnienė, Vaida Domeikienė, Giedra Urbonienė. Protmūšio trečiokams sumanytojai ir įgyvendintojai užsienio kalbų mokytojai – Inga Veberienė (anglų k.), Asta Ginevičienė (rusų k.), Ramunė Mackevičienė (vokiečių k.), Nerijus Maskaliovas (prancūzų k.). Kaip ir buvo suplanuota, ankstyvą rugsėjo penktadienio rytą trečių klasių gimnazistai rinkosi į aktų salę, o antrokai gimnazistai sugužėjo į savo kabinetus.

Antrokai, gavę dienos užduotis, atliko pažintines veiklas, rengė žodinius pristatymus kitoms klasėms, kūrė plakatą apie burtų keliu išsitrauktą šalį pagal pateiktą planą. Mokiniai entuziastingai ėmėsi veiklų: vieni turėjo parašyti šalies pavadinimą anglų, rusų, prancūzų, vokiečių bei gimtąja kalba, rasti informacijos apie valstybės sostinę, kiti domėjosi šalies kalba, vėliava, gyventojų skaičiumi, treti susipažino su nacionaliniais patiekalais, dar kiti ieškojo informacijos apie įžymius žmones, lankytinas vietas. Taip pat mokiniai turėjo pateikti 10 įdomių faktų apie pristatomą šalį. Po to sekė kūrėjų, dailininkų, kalbininkų polėkio ir vaizduotės realizacija. Suteikę kūrėjams informacijos apie šalį, bendramoksliai sudarė grįžtamojo ryšio klausimus grupėms, kuriose vyko jų pasirinktos Europos šalies pristatymas. Galutis rezultatas buvo pristatomas kitoms klasėms pagal iš anksto numatytą grafiką. Pasibaigus pristatymams, mokiniai gimnazijos koridoriuje surengė savo darbų parodą. Visi galėjo pabalsuoti už labiausiai patikusį pristatymą. Gimnazistai iš tiesų nuoširdžiai buvo įsitraukę į veiklas, susidomėję tema.

Protų kovos nepaliko nė vieno abejingo trečioko. Gimnazistai įveikė šešis klausimų turus. Klausimų būta įvairiausių – iš Europos kalbų istorijos, kalbų vartojimo, kalbų įdomybių sričių. Nemažai klausimų buvo pateikta interaktyviu būdu ar garso pristatymuose. Visoms dalyvavusioms komandoms buvo įteikti padėkos raštai, o nugalėtojams 3A ir 3D klasių komandoms įteikti saldūs prizai.

Europos kalbų dienos minėjimas Lizdeikos gimnazijoje tapo gražia švente, įgalinusia pajusti pažinimo džiaugsmą, leidusia atsiskleisti mokinių kūrybiškumui ir sumanumui. Renginio sėkmę lėmė ir nuoširdus auklėtojų įsitraukimas į mokinių veiklas.

Mokytoja Svetlana Sluckienė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
PRANCŪZŲ INSTITUTAS
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien558
mod_vvisit_counterVakar551
mod_vvisit_counterŠią savaitę3365
mod_vvisit_counterŠį mėnesį16484