Get Adobe Flash player

Radviliškio Lizdeikos gimnazija aktyviai dalyvaudama Erasmus+ programoje plečia ugdymo turinį integruodama šiuolaikinius mokymosi įrankius ir sėkmingai žengia į atnaujinto ugdymo turinio programas.

img_3474 img_3469 img_3467 img_3472 img_3464

Sausio 9–15 dienomis penki gimnazijos mokytojai dalyvavo Erasmus+ programos strateginės partnerystės projekto „Emocijos ir robotika“ mokymuose Izmire (Turkijoje) kartu su kolegomis iš Portugalijos, Italijos, Rumunijos, Olandijos ir Ankaros Hacettepe universiteto. Gimnazijos informacinių technologijų mokytojai gilino robotikos žinias, robotų montavimo bei programavimo įgūdžius, o gimnazijos psichologė gilino profesines žinias apie asmenybės raidą, jos aspektus ir emocijų atpažinimo praktikas.

Turkijos Izmiro ARKAS gabiųjų mokinių mokykla yra pažengusi robotikos srityje ir organizuoja robotikos pamokas. Mokiniai, įsitraukę į robotukų konstravimo bei programavimo veiklas, ugdo savo kūrybiškumo, problemų sprendimo bei kritinio mąstymo kompetencijas, be to, gilina informacinių technologijų, fizikos, užsienio kalbos žinias, stiprina vidinę mokymosi motyvaciją, siekdami savo tikslo konstruoja robotukus. Ši veikla stipriai prisideda prie emocinio intelekto ugdymo.

Penkių šalių projekte dalyvaujantys mokytojai kartu su Izmiro ARKAS mokyklos mokiniais ir mokytojais mokėsi konstruoti ir programuoti robotukus, gilino turimas bei įgijo naujų robotikos ir jų programavimo žinių. Mokymų metu Ankaros Hacettepe universiteto dėstytojai vedė paskaitas, skirtas emocinio intelekto ugdymui, emocijų atpažinimui ir jų valdymui. Projekto dalyviai: pedagogai, NVO lektoriai, dėstytojai dalinosi įgytomis praktikomis, jų taikymo sėkmėmis, kylančiomis problemomis ir sprendimo būdais.

Šio projekto nauda Radviliškio Lizdeikos gimnazijai – didelė, ypač pereinant į atnaujintą ugdymo turinį ir jo organizavimo pokyčius. Gimnazija projekto veiklų įgyvendinimui gavo 31113 Eur. Pedagogai dalyvaudami projekte įgis žinių ir pagilins kompetencijas reikalingas atnaujinto ugdymo turinio organizavimui, išsiplės gimnazijos ugdymo veiklos, steigiama robotikos laboratorija, kurioje mokiniai gilins net tik robotikos žinias, bet ugdys mokymosi mokytis kompetencijas. Robotika bus integruojama į informacinių technologijų, matematikos ir inžinerijos bei fizikos pamokas. Planuojama įsteigti neformaliojo ugdymo robotikos veiklas. Gimnazija įsigijo tris robotukų komplektus ir ketina įsigyti dar tris iš projekto lėšų.

Tikimės, kad aktyvūs ir kūrybingi Lizdeikos pedagogai, kartu su savo išmintingais mokiniais pasinaudos projekto galimybėmis, dalyvaus projekto veiklose ir pasieks puikių rezultatų, išmoks naujų dalykų ir patobulins bendrąsias kompetencijas, reikalingas XXI amžiaus pasaulio piliečiui.

Skirmantė Petraitienė, Lizdeikos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, anglų kalbos mokytoja

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Mukis
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien20
mod_vvisit_counterVakar0
mod_vvisit_counterŠią savaitę20
mod_vvisit_counterŠį mėnesį20