Get Adobe Flash player

Dar senovėje žmonės suprato, kad mes visi sudaryti iš mažų dalelyčių – molekulių, kurios yra tarsi didelės dėlionės ar mažos dalys. Iš jų sudaryti visi: tu, aš, kiti žmonės, visi gyvūnai, daiktai ir augalai. Chemija ir jos samprata labai pakeičia požiūrį į aplinką. Bet kuris procesas gamtoje yra skirtingų cheminių medžiagų sąveika. Žinant, kaip tai vyksta, sunku praeiti jų nepastebėjus ir neįvertinus. Tačiau, norint tai įvertinti ar kažkaip pakeisti, neužtenka matyti. Reikia ir žinoti.

20221023_1 20221023_2 20221023_3 20221023_4

Spalio 21-ąją Lizdeikos gimnazijoje nuo 6:02 ryto iki 6:02 vakaro (18:02) buvo švenčiama Molekulės diena. Ši data ir laikas pasirinkti neatsitiktinai. Kaip ir visi tiksliųjų mokslų apskaičiavimai, net ir šventinės dienos turi būti moksliškai pagrįstos, o šios šventės laikas susietas su Avogadro skaičiumi, kuris yra lygus 6,022 × 1023. Būtent laipsnis „1023“ ir nulėmė, kad 10 mėnesio 23 dieną švenčiama Molekulės diena.

Mūsų gimnazijoje nuo pat ryto gimnazistus pasitiko molekulėmis papuošta mokykla. Pirmojo aukšto foje buvo išleistas informacinis stendas italų mokslininko A. Avogadro garbei. Mokinių sukurti darbeliai ne tik džiugino akį, bet ir suteikė mokslinės informacijos apie medžiagų sandarą. Taip pat gimnazijoje vyko integruotos pamokos, kurių metu gimnazistai atliko užduotis, gamino molekulių modelius. Šventę vainikavo žaisminga viktorina.

Nijolė Buračienė

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien27
mod_vvisit_counterVakar0
mod_vvisit_counterŠią savaitę27
mod_vvisit_counterŠį mėnesį27