Get Adobe Flash player

Tai jau kartą nutiko, todėl gali nutikti ir vėl. Būtent dėl to mes turime kalbėti.

Primo Levi, holokausto liudytojas, išgyvenęs Aušvicą.

Sausio 27 d. – Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Būtent šią dieną prieš 78 metus buvo išvaduota didžiausia nacistinės Vokietijos koncentracijos Aušvico-Birkenau stovykla Lenkijoje, kurioje naciai nužudė daugiau kaip milijoną žmonių. Minėdama žmonių, tapusių Antrojo pasaulinio karo nacių vykdyto genocido aukomis, atminimą Lizdeikos gimnazijos bendruomenė organizavo keletą veiklų.

20230129_1 20230129_2 20230129_3 20230129_4 20230129_5 20230129_6 20230129_7 20230129_8 20230129_9

Pertraukų metu buvo demonstruojama Yad Vashem institucijos sukurta internetinė paroda „Šoa: Kaip žmogus galėjo tai padaryti?“ Pamokų metu pirmokai gimnazistai peržiūrėjo POLIN muziejaus filmą „Muranovas – šiaurinis rajonas“, antrokai susipažino su žydų mokykla tarpukario Lietuvoje, o vyresniųjų klasių mokiniai analizavo dokumentinį filmą „Viena“, pasakojantį apie lietuvę žydų gelbėtoją Oną Šimaitę.

Be to, grupė mokinių, lydimi istorijos mokytojų V. Jankūnienės ir A. Savickienės bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos S. Karenauskienės, dalyvavo pilietinėje akcijoje „WE REMEMBER!“ Šiauliuose. Prie Šiaulių pirmojo geto vartų Šiaulių apskrities žydų bendruomenės vadovas Sania Kerbelis priminė skaudžią žydų tautos istoriją, o Seimo narys Stasys Tumėnas ragino neužmiršti praeities, išmokti istorijos pamokas, kad galėtume kurti šviesesnę ateitį. Visus sujaudino dainininkė Gita-Enta Broydy, atvykusi iš Izraelio, kuri atliko savo kūrybos dainą apie motiną ir vaiką. Buvo pagerbtos ne tik Holokausto aukos, bet prisiminti ir savo bei artimųjų gyvybėmis rizikavę žydų gelbėtojai, kurių atminimas įamžintas Pasaulio tautų teisuolių skvere. Prie paminklo „Jungtis“ (projekto autorius A. Toleikis) vienas iš žydų gelbėtojų palikuonių pasidalijo šeimos, globojusios žydaitę, istorijos prisiminimu. Atiduota pagarba žuvusiems ir prie antrojo Šiaulių geto vartų vietą įamžinusio paminklo. Vis tik šių dienų kontekste vertinant įvykius kaimyninėje šalyje sunku patikėti, kad panaši istorija kartojasi ir vis dar lieka neatsakyta į klausimą, kaip žmogus galėjo taip padaryti?

Po minėjimo lizdeikiečiai tęsė pilietiškumo pamoką edukacinėje ekskursijoje „Pasivaikščiojimai po žydiškus Šiaulius. SHALOM SHAVLI“, plačiau susipažindami su šiame mieste gyvenusių žydų šeimų likimu bei Šiaulių žydų kultūriniu paveldu. Tikimės, kad dalyvavimas tokiose pilietinėse iniciatyvose, išgirstos autentiškos liudytojų istorijos paliks žymę gimnazistų atmintyje ir prisidės prie sąmoningo, kritiškai mąstančio, tolerantiško bei atsakingo XXI amžiaus piliečio ugdymo. Turime prisiminti ir skleisti žinią, kad tokie dalykai negali ir neturi pasikartoti nė vienai tautai, rasei ar socialinei žmonių grupei. MES PRISIMENAME!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Sandra Karenauskienė

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien27
mod_vvisit_counterVakar0
mod_vvisit_counterŠią savaitę27
mod_vvisit_counterŠį mėnesį27