Get Adobe Flash player

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokytojai ruošiasi ugdymo turinio atnaujinimui ir jo įgyvendinimui. Gimnazija aktyviai dalyvauja ir įgyvendina Erasmus+ programos projektus, kurių veiklos ir rezultatai efektyviai prisideda prie ugdymo proceso tobulinimo gimnazijoje. Nuo 2016 m. gimnazija dalyvauja socialinio verslumo ir socialinės atsakomybės stiprinimo projekte pagal Erasmus+ programą, integruoja šį dalyką į formalias ir neformalias ugdymo veiklas: mokiniai steigia socialines įmones, rengia labdaros renginius gimnazijoje, mokytojai socialinio verslumo ugdymą integruoja į mokomuosius dalykus. Šis ilgalaikis projektas „Šiuolaikinis mokinys – atsakingas verslininkas rytoj“ veiksmingai ugdo jaunų žmonių socialinės atsakomybės kompetencijas ir formuoja vertybines nuostatas. Todėl ir toliau buvo nuspręsta projektą tęsti, įgyvendinant naujus ugdymo iššūkius, į kompetencijas nukreiptą vertinimą. Projektą įgyvendina penkios institucijos, dvi NVO – ARNO (Šiaurės Makedonija) ir Scola de Valori (Rumunija) bei mokyklos iš Amalfi (Italija), Skopje (Šiaurės Makedonija) ir Radviliškio Lizdeikos gimnazija.

20230416_1 20230416_2 20230416_3 20230416_4 20230416_5 20230416_6 20230416_7 20230416_8 20230416_9

Šio projekto etapo tikslas – tobulinti mokytojų profesines kompetencijas, kurios reikalingos ugdant mokinių socialinio verslumo įgūdžius bei stiprinant socialinę atsakomybę. Praeito projekto įgyvendinime trijų mokyklų mokytojai aprašė bei pristatė savo dalykų pamokas, į kurias buvo integruotas socialinis verslumas ir neformaliojo ugdymo veiklos. Šio etapo projekto įgyvendinimo metu planuojama papildyti aprašytas pamokas ir neformaliojo ugdymo veiklas ugdomomis kompetencijomis bei jų vertinimu.

Kovo 30 d.–balandžio 5 d. projekto dalyviai susirinko į mažą kalnuotą UNESCO paveldo saugomą miestelį Amalfi tobulinti savo žinias apie į kompetencijas nukreipto ugdymo organizavimą. Mokymus vedė UAB Forvardo privačios mokyklos mokytojos, kurios jau septynerius metus taiko į kompetencijas nukreiptą ugdymą. Mokymų metu dalyviai svarstė, kokios svarbiausios XXI amžiaus kompetencijos, kurios aktualios jaunos kartos atstovams, kaip jų ugdymą galima veiksmingai taikyti įvairių dalykų pamokose. Patyrusios lektorės Julija Glinskė ir Skaistė Lauzdaskaitė padėjo peržvelgti svarbiausius kompetencijų ugdymo akcentus ir pasirengti kompetencijų ugdymo ir vertinimo vadovą, mokant socialinio verslumo ir stiprinant socialinę atsakomybę, kuris ir bus pagrindinis šio projekto rezultatas.

Projekto dalyviai pasidalino savo ugdymo praktikomis ir patirtimi, palygino socialinio verslumo ir socialinės atsakomybės stiprinimo ugdymo veiklas, aptarė švietimo sistemos panašumas ir trūkumus, pasidalino gerosiomis praktikomis, kurias veiksmingai planuojame taikyti savo ugdymo įstaigose.

Po sunkios ir įtemtos mokymo dienos, projekto dalyviai susipažino su UNESCO paveldo Amalfi regionu. Šis kraštas įspūdingas dėl nuostabių kalnų ir Viduržemio jūros kraštovaizdžio, kuris lygumų lietuvaičiams buvo didelis iššūkis – kilti ir leistis tarp 500 ir 800 metrų stačių kalnynų norint pasiekti Amalfi mokyklą ar aplankyti kokias įspūdingas įžymias istorines vietas.

Lizdeikos mokytojai grįžo įkvėpti toliau gilinti savo profesines žinias ir ieškoti geriausių ugdymo sprendimų. Juos įkvėpė ne tik įspūdingas Italijos Amalfi kraštovaizdis, bet ir profesionalių, charizmatiškų mokytojų, kurios drąsiai ieško geriausių ugdymo sprendimų bei novatoriškai keičia ugdymo praktikas į veiksmingesnes šiandieniniam jaunimui.

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Mukis
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien13
mod_vvisit_counterVakar0
mod_vvisit_counterŠią savaitę13
mod_vvisit_counterŠį mėnesį13