Get Adobe Flash player

Tęsiant projekto „Žaliasis pasaulis“ veiklą ir glaudžiai bendradarbiaujant su gimnazistų tėveliais Lizdeikos gimnazijos mokiniai turėjo išskirtinę galimybę apsilankyti 3B klasės mokinio tėvelių Ievos ir Dainiaus Šiurnų ekologiniame ūkyje. Jaunas ekologinis ūkis įsikūręs Radviliškio rajone Eibariškėse. Ekologinė žemdirbystė – vienas iš alternatyviųjų žemdirbystės būdų, kuriame vengiama sintetinių (mineralinių) bei greitai išsiplaunančių trąšų palaikant dirvožemio derlingumą. Vietoj to naudojamos organinės kilmės trąšos – mėšlas, kompostas, taip pat taikoma sėjomaina. Tai padeda padidinti ir išlaikyti dirvožemyje sukauptą humuso pusiausvyrą.

20230619_10 20230619_11 20230619_12 20230619_13 20230619_14 20230619_15 20230619_16

Projektą „Žaliasis pasaulis“ pasirinkęs ūkininkų sūnus Ignas didžiausias pagalbininkas ūkyje, nes turi daug žinių apie ūkyje auginamus gyvūnus, jų priežiūrą bei ekologinę žemdirbystę. Stebėdamas gamtą evoliucijos metu žmogus išmoko nusiraminti, atsipalaiduoti, pailsėti. Sąlytis su gyvūnais žmonėms suteikia teigiamą poveikį, gerų emocijų. Projekto dalyviams smagu buvo pamatyti laukuose besiganančius augintinius, juos paglostyti – tai gana reta galimybė. Gyvūnai mokiniams suteikė daug gerų emocijų, nes buvo be galo draugiški. Ūkio savininkė Ieva Šiurnienė pakvietė projekto dalyvius apžiūrėti įspūdingo grožio gauruotus ir raguotus hailendų veislės galvijus. Ekologiniame ūkyje auginami galvijai laikantis gyvūnų gerovės standartų bei šeriami tik natūraliais produktais. Aptvaruose ganosi gražuoliai danieliai, o šalia vaikštinėja avelės ir ožkytės. Gimnazistai mėgavosi galėdami paglostyti avytes ir arkliuką. Ūkyje auginami žirgai, tarp kurių ir Lietuvoje saugomi grynaveisliai Žemaitukai, ant kurių galima pajodinėti. Ekologiniame ūkyje auginama ir prižiūrima apie šimtas septyniasdešimt įvairių rūšių galvijų, kurie visus metus ganosi lauke, todėl juos apžiūrėti galima bet kuriuo metų laiku. Sodybos šeimininkė pakvietė moksleivius pailsėti pavėsinėje ir palaukti, kol pasirodys danieliai. Šiltą vasaros dieną sodyboje tvyrojo ramybė – gerų emocijų moksleiviams suteikė ir draugiški bėgiojantys šuniukai.

Gimnazistai taip pat domėjosi ekologiniame ūkyje vykstančiomis edukacinėmis programomis, organizuojamomis specializuotomis mėsinių galvijų parodomis, konferencijomis, kuriose daug dėmesio skiriama produktyvumo kontrolei ir mėsinių galvijų sveikatingumui. Lankydamiesi ekologiniame ūkyje moksleiviai sužinojo, kad Lietuvoje ekologiškos produkcijos augintojų ir gamintojų statusą suteikia viešoji įstaiga „Ekoagros“. Ekologiškumo reikalavimus atitinkantys ūkiai gauna oficialų sertifikatą ir ženklą, kuriuo žymima ekologiška produkcija. Ekologinis ūkininkavimas apima visas žemės ūkio sistemas. Taip puoselėjama aplinka, socialinis ir ekonominis, maisto ir pramonės produktų ekologinis pilnavertiškumas. Ūkininkai Šiurnos prekiauja ekologiniame ūkyje auginamais šparagais ir mėsinių hailendų galvijų produkcija.

Šio projekto metu patyriminis mokymasis – puikus būdas gimnazistams ugdytis pažinimo kompetencijas, tai motyvacija ir gebėjimas pažinti save ir pasaulį. Mus supanti gamta, aplinka, veikla skatina stiprinti mūsų socialines, emocines ir sveikos gyvensenos kompetencijas.

Lionė Semeniukienė, Lizdeikos gimnazijos mokytoja

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Mukis
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien5
mod_vvisit_counterVakar0
mod_vvisit_counterŠią savaitę5
mod_vvisit_counterŠį mėnesį5