Get Adobe Flash player

Lapkričio 9 dieną Kauno IX forto muziejuje vyko švietimo ir kultūros darbuotojų susitikimas su Izraelio ambasadore Lietuvoje Hadas Wittenberg Silverstein. Renginyje dalyvavo Lietuvos aukštųjų mokyklų dėstytojai, mokytojai, muziejininkai, bibliotekininkai, Tolerancijos centrų vadovai, kurie 2022 m. ar 2023 m. vasarą vyko į stažuotę Jeruzalėje. Lizdeikos gimnazijos direktorės pavaduotoja Skirmantė Petraitienė, istorijos mokytojos Vaida Jankūnienė ir Ana Savickienė, lietuvių kalbos mokytoja Sandra Karenauskienė ir Gražinos pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Laima Škėmienė atstovavo Radviliškiui. Simboliška, kad susirinkome tą dieną, kai lygiai prieš 85 m. prasidėjo žydų pogromas, vėliau pavadintas „Krištoline naktimi“, ir susirinkome ten, kur buvo kankinami, niekinami, žudomi nekalti žmonės – Kauno IX forte.

20231112_1 20231112_2 20231112_3 20231112_4

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti nuo 2003 m. bendradarbiauja su Yad Vashem – studijų apie Holokaustą mokykla Izraelyje, sudaro sąlygas Lietuvos švietimo ir kultūros darbuotojams dalyvauti tarptautiniuose seminaruose ir konferencijose. Stažuotės Yad Vashem dalyviai susitikime su ambasadore diskutavo apie Holokausto temos pristatymą visuomenei, įtraukimą į Bendrojo ar Neformaliojo ugdymo programas, dalinosi patirtimi ir metodika, kurią taiko dirbdami su mokinių ar suaugusiųjų auditorija. Ambasadorė pasidalino autentiška šeimos istorija, pristatė savo veiklos Lietuvoje kryptis ir įgyvendinamus projektus, padedančius pažinti žydų tautos kultūros paveldą. Šių dienų kontekste dar kartą prisiminti skaudūs istoriniai įvykiai, atkreiptas dėmesys į kitokias nei prieš 85 m. žydų tautos gyvenimo sąlygas, nesikoncentruota vien į skaudžias patirtis, atvirkščiai – akcentuoti išgyvenusių žmonių likimai, jų veikla ir pasiekimai.

Jaukus ir šiltas vakaras kartu su bendraminčiais paskatino dar kartą apmąstyti Holokausto temą, apgalvoti, kaip mokyti šių dienų jauną žmogų suvokti istoriją, jos interpretaciją literatūroje, kritiškai vertinti ir formuoti(s) vertybines nuostatas. Praeities pakeisti negalima, bet ateitis priklauso nuo mūsų.

Sandra Karenauskienė, lietuvių k.ir lit. mokytoja

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Mukis
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien21
mod_vvisit_counterVakar0
mod_vvisit_counterŠią savaitę21
mod_vvisit_counterŠį mėnesį21