Get Adobe Flash player

Tarptautinės tolerancijos dienos išvakarėse Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose vyko šventinis renginys, kuriame dalyvavo 20-ties metų veiklos Lietuvoje sukaktį minintys Tolerancijos centrai. Radviliškio miestui atstovavo Lizdeikos gimnazijos ir Vaižganto progimnazijos Tolerancijos centrų koordinatoriai. Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, sveikindama renginio dalyvius – šalies kultūros ir švietimo darbuotojus, aktyvia veikla prisidedančius prie tolerancijos ugdymo programos įgyvendinimo, pabrėžė būtinybę nepamiršti skaudžių ir nepatogių istorijos puslapių, nes tai pamokos ir perspėjimai, kuriuos būtina įsisąmoninti, kad praeities klaidos nebūtų kartojamos. Vyriausybės vadovė, įteikdama Padėkas aktyviausiems Tolerancijos centrams, akcentavo, kad mūsų visų bendra pareiga ir atsakomybė yra ne tik kurti ateitį, bet ir mokytis iš praeities klaidų, kad ateities Lietuvoje būtų gera visiems gyventi. Džiugu, kad lizdeikiečių veikla puoselėjant istorinę atmintį ir ugdant pilietiškumą bei pagarbą prigimtinėms žmogaus teisėms pastebėta ir įvertinta. Iš tiesų Tolerancijos centras Lizdeikos gimnazijoje pradėjo veikti tik nuo 2021 metų, tačiau per tą laiką įgyvendino net keletą projektų, inicijavo respublikinę konferenciją, parengė skaitmeninę metodinę medžiagą, išleido mokinių kūrybos rinkinį, mokytojai tobulino kvalifikaciją tarptautiniuose seminaruose, aktyviai dalyvavo Šiaulių žydų bendruomenės, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuotose veiklose.

20231116_1 20231116_2 20231116_3 20231116_4

Renginio dalyvius taip pat sveikino Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė. Ji akcentavo Tolerancijos centrų veiklos prasmę ir indėlį ugdant mąstančią, pilietišką visuomenę. Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vykdantysis direktorius Ronaldas Račinskas džiaugėsi, kad idėja įkurti Lietuvoje Tolerancijos centrus pranoko lūkesčius, kasmet tokių centrų Lietuvoje daugėja. Tą patvirtino Švietimo programos koordinatorės, direktoriaus pavaduotojos Ingridos Vilkienės pranešimas apie Tolerancijos centrų veiklos dvidešimtmetį. Paskaitą apie tolerancijos sampratą XXI amžiuje skaitė režisierius, žurnalistas Rimas Bružas. Asmeninė žurnalisto patirtis, savitas, šiek tiek net intriguojantis požiūris, netikėtos įžvalgos ieškant sąsajų tarp praeities ir šių dienų įvykių privertė susimąstyti apie bendražmogiškąsias vertybes ir jų puoselėjimą ir gynimą. Renginio dalyviai taip pat dalinosi savo patirtimis ir idėjomis, kviesdami bendrauti ir bendradarbiauti. Meninę renginio programą parengė Raseinių rajono Ariogalos ir Radviliškio rajono Baisogalos Tolerancijos centrai. Pasidalinę patirtimi, kupini minčių ir idėjų pasklidome po visą Lietuvą tęsti pradėtų darbų, įgyvendinant tolerancijos ugdymo programą.

Sandra Karenauskienė, Lizdeikos gimnazijos mokytoja

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Mukis
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien23
mod_vvisit_counterVakar0
mod_vvisit_counterŠią savaitę23
mod_vvisit_counterŠį mėnesį23