Get Adobe Flash player

Dirbtinio intelekto (DI) diena buvo sugalvota ir paskelbta 2017 m. Minsk Challenge įmonė pirmą kartą paskelbė šią dieną, kuri paprastai minima gegužės 10 d. Ši šventė, skirta paminėti ir švęsti dirbtinio intelekto pažangą bei svarbą, nuo to laiko tapo kasmetiniu renginiu, kurį švenčia ir pripažįsta vis daugiau žmonių visame pasaulyje.

20240515_11 20240515_12

Šią dieną IT specialistai skatina diskusijas apie dirbtinio intelekto etiką, naudą, iššūkius ir ateities perspektyvas. Tai taip pat tai puiki proga akcentuoti visuomenės indėlį ir įsipareigojimą vystyti dirbtinio intelekto technologijas atsakingai ir etiškai.

Dirbtinio intelekto ir švietimo sąsajos yra labai svarbios, nes DI gali turėti didelį poveikį mokymosi procesui ir švietimo sektoriui apskritai. Kai kurie pagrindiniai aspektai, kuriuos galima išskirti, apima individualizuotą ir nuotolinį mokymą, patirčių ir kompetencijų tobulinimą, analitinį požiūrį, vertimus, prieinamesnę mokymosi aplinką. Svarbu užtikrinti, kad šie technologiniai įrankiai būtų naudojami atsakingai, laikantis etinių standartų ir užtikrinant, kad žmogaus veiklos centre visada liktų žmogus, o ne technologija.

Savaitės pradžioje įvairių klasių mokiniai per informacinių technologijų pamoką aptarė DI naudojimosi gimnazijoje praktikas. Dažniausiai mokinių minimas įrankis – ChatGPt, naudojamas namų darbų ruošimai, rašinių rašymui. Šios tendencijos sutampa su Tyrimų bendrovės „Vilmorus“ 2023 m. rugsėjo mėn., kad didžioji dauguma mokinių aktyviai bando dirbtinio intelekto įrankius mokymosi procesui palengvinti. IT pamokų metu mokiniai susipažino su 2 DI įrankiais (Magicschool.ai ir Suno.ai), kurių pagalba buvo kuriamos dainos apie mokyklą, DI, ateitį (https://suno.com/song/f50f3bce-ba56-4f7e-937e-3c51eafa51c6). Visą gegužės mėnesį bendruomenės nariai turi galimybę aplankyti gimnazijos bibliotekoje parodą „Svajonių pasaulis: pasakų herojai, atgimsta dirbtiniame intelekte“, kurioje eksponuojami gimnazistų sukurti pasakų personažai panaudojant DI įrankį (midjourney.com).

Žinios apie DI suteikia žmonėms įrankius ir gebėjimus, reikalingus prisitaikyti prie šios sparčiai besikeičiančios aplinkos ir pasirengti ateities darbo rinkos reikalavimams. Supratimas apie DI padeda sukurti pasitikėjimą šia technologija. Daugelis žmonių gali turėti abejonių arba baimės dėl to, kaip DI gali paveikti jų gyvenimą ar darbo vietą. Mokymas gali sumažinti nežinomybės ir baimės jausmus, suteikiant aiškesnį vaizdą apie tai, kaip ši technologija veikia ir kaip ją galima naudoti.

Jolanta Kvedarienė, IT mokytoja

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Mukis
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien23
mod_vvisit_counterVakar0
mod_vvisit_counterŠią savaitę23
mod_vvisit_counterŠį mėnesį23