Get Adobe Flash player

2019 metais Radviliškio Lizdeikos gimnazija ir Tbilisio valstybinė mokykla Nr. 98 pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurioje buvo numatytas glaudus ryšių plėtojimas ir bendradarbiavimas mokytojų ir mokinių švietimo, kultūros ir komunikacijų srityse, ugdant mokinių kūrybiškumą, meninius gebėjimus, gilinant žinias apie tautų istoriją, kultūros ir gamtos paveldą, UNESCO veiklą, Europos Sąjungą ir jos vertybes. Šių metų gegužės 7–12 dienomis projektas „Draugystės tiltas: Lietuva–Sakartvelas“ į Radviliškį pakvietė Tbilisio valstybinės mokyklos Nr. 98 mokinių ir mokytojų delegaciją, vadovaujamą mokyklos direktorės Lanos Kurashvili. Svečiams buvo suplanuota įvairi veikla, kurios metu 11 Sakartvelo mokinių ir 4 mokytojai buvo pakviesti dalyvauti Lizdeikos gimnazijos ugdymo ir popamokinėje veikloje.

20240516_1 20240516_2 20240516_3 20240516_4 20240516_5 20240516_6 20240516_7 20240516_8 20240516_9 20240516_10 20240516_11

Pirmajame projekto dalyvių susitikime Lizdeikos gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė pristatė gimnaziją, jos struktūrą, viziją ir veiklą, o mokinių tarybos pirmininkė Melita Mikalevičiūtė papasakojo apie LMS veiklą. Svečiai iš Sakartvelo pristatė Tbilisio mokyklą Nr. 98, taip pat papasakojo apie savo šalį, jos sotinę. Kartvelams buvo organizuotos įvairių dalykų pamokos. Dalyvaudami lietuvių kalbos, dailės, chemijos, keramikos pamokose mokiniai ir mokytojai dirbo kruopščiai ir kūrybiškai, stengdamiesi pažinti mus supantį pasaulį, kurį atskleidė savo kūrybiniuose darbuose. Po pamokų grupėmis dalyvaudami orientaciniame žaidime „Pažink Radviliškį“ svečiai apžiūrėjo mūsų gimtąjį miestą, susipažino su jo istorija. Svečiai ir gimnazijos Debatų klubo dalyviai aktyviai diskutavo apie ES, dalyvavo Europos dienos renginiuose ne tik gimnazijoje, bet ir miesto šventėje. Taip pat apsilankė Radviliškio rajono savivaldybėje, kur susitiko ir bendravo su rajono meru Kazimieru Račkauskiu. Kartvelai liko sužavėti Viešosios bibliotekos veikla, organizuojamais renginiais, parodomis, patys sekė pasakas tarptautiniam pasakų festivaliui „Vieną kartą gyveno“. Svečiai tautinės vakaronės metu neliko abejingi Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblio „Aidija“ pasirodymui. Lietuvių liaudies dainos ir šokiai pakvietė kartvelus smagiai pašokti ir padainuoti, o temperamentingoji šokių mokytoja Nia Abakela lietuvius pamokė sudėtingų kartvelų šokių žingsnelių.

Vienas iš projekto tikslų – susipažinti su šalies paveldu, papročiais ir tradicijomis, todėl buvo organizuotos edukacinės išvykos į Kleboniškių kaimo buities muziejų, Burbiškių dvare grožėtasi žydinčiomis tulpėmis, apžiūrėtas Kryžių kalnas, Tytuvėnų vienuolynas, Naisių baltų mitologijos parkas, Šiluvos bazilika ir koplyčia, degustuoti nacionaliniai patiekalai Šeduvos malūne ir kitose vietose. Svečiams labai patiko ekskursija į Vilnių, Trakus ir kaimyninę Rygą bei Jūrmalą.

Esame dėkingi Lizdeikos gimnazijos mokinių šeimoms, kurios dalyvavo šiame projekte, apgyvendino atvykusius svečius, globojo ir rūpinosi jais. Tiltas mokinių namuose tarp Tbilisio ir Radviliškio užsimezgė greitai, nes pakalbiai su tėveliais iš Tbilisio buvo nuoširdūs ir jausmingi. Taigi, akivaizdu, kad pirmoji projekto dalis prabėgo puikiai, apie tai liudija refleksija paskutinį susitikimo vakarą, kai buvo išdalinti projekto dalyvių pažymėjimai. Mokiniai suprato, kad juos, skirtingų tautų atstovus, jungia tiek daug puikių ir prasmingų dalykų, todėl būtina laužyti susiformavusius stereotipus ir statyti draugystės tiltus.

Laima Verbickienė

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Mukis
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien29
mod_vvisit_counterVakar0
mod_vvisit_counterŠią savaitę29
mod_vvisit_counterŠį mėnesį29