Get Adobe Flash player

erasmus Gegužės pradžioje (nuo 5 iki 11 d.) dvi Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokytojos dalyvavo STRET TT2 projekto darbo stebėjimo mobilume Amalfyje, Italijoje. Ši išvyka leido joms susipažinti su Italijos mokyklų gerąja patirtimi, tobulinti savo įgūdžius ir pasisemti idėjų įvairioms kompetencijoms ugdyti.

20240527_1 20240527_2 20240527_3 20240527_4 20240527_5 20240527_6 20240527_7 20240527_8

Savaitės programa buvo intensyvi ir kupina įspūdžių. Mokytojos susitiko su Amalfio mokyklų administracija, mokytojais, kitais darbuotojais ir mokiniais, gilinosi į šių mokyklų viziją ir misiją. Bendradarbiavimas ir dalijimasis patirtimi yra esminės šių mokyklų bendruomenių vertybės. Vizito metu, daug dėmesio skirta pamokų stebėjimui. Mokytojos lankėsi dviejose Amalfio mokyklose, stebėjo kolegų darbą ir įvertino, kaip ten naudojamos naujausios technologijos siekiant įtraukti kiekvieną mokinį. Mokyklų aprūpinimas išties įspūdingas: kompiuteriai, planšetės, kameros, įrašymo sistemos, TV studijos, gamtos mokslų laboratorijos – visa tai padeda kurti įdomų ir efektyvų ugdymo procesą. Pastebėta, kad kai kuriose pamokose ugdymo procesą organizuoja ne tik dalyko mokytojas, bet ir kompiuterių inžinierius ar IT mokytojas. Taip pat aktyviai įtraukiami patys mokiniai – jie padeda mokytojams atlikti tam tikras užduotis, o tai skatina didesnį jų dalyvavimą ir motyvaciją. Mokytojoms paliko įspūdį glaudūs mokytojų ir mokinių santykiai Amalfio mokyklose. Čia sukuriama jauki ir įtraukianti atmosfera, kurioje jaučiasi tiek vietiniai, tiek iš Čilės atvykę mokiniai, taip pat ir neįgalieji mokiniai. Individualus mokytojo ir mokinio darbas, stebimas įvairiose mokyklos erdvėse, leido geriau suprasti, kaip čia kuriama sėkminga mokymosi aplinka.

Be pamokų stebėjimo, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokytojos turėjo galimybę pabendrauti su mokinių tarybos nariais, kitais mokiniais ir mokytojais. Šie pokalbiai leido joms geriau suprasti Italijos švietimo sistemą, pasidalinti savo patirtimi ir įgyti vertingų patarimų. Visos išvykos metu mokytojos jautėsi svetingai priimamos ir sulaukė didelio dėmesio iš Amalfio mokyklų bendruomenių. Dalyvavimas STRET TT2 projekto darbo stebėjimo mobilume joms tapo nepaprasta proga tobulinti savo įgūdžius, mokytis iš geriausios Italijos mokyklų patirties ir kurti tarptautinius ryšius.

Tikimasi, kad įgyta patirtis leis Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokytojoms dar labiau tobulinti ugdymo procesą savo mokykloje ir užtikrinti, kad kiekvienas mokinys turėtų galimybę ugdyti įvairias kompetencijas – skaitmenines, kultūrines, emocines ir kt. – bei mokytis bendradarbiaujant įtraukioje aplinkoje.

Papildoma informacija:

  • STRET TT2 projektas yra Erasmus+ programos dalis, skirta skatinti mokytojų mobilumą ir bendradarbiavimą tarp Europos Sąjungos šalių mokyklų.
  • Radviliškio Lizdeikos gimnazija yra aktyvi Erasmus+ programos dalyvė ir nuolat ieško galimybių tobulinti savo mokytojų kvalifikaciją ir ugdymosi procesą.

Jolanta Kvedarienė ir Inga Veberienė

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Mukis
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien17
mod_vvisit_counterVakar0
mod_vvisit_counterŠią savaitę17
mod_vvisit_counterŠį mėnesį17