Get Adobe Flash player

Radviliškio Lizdeikos gimnazija yra aktyvi MEPA projekto dalyvė. Mokyklos Europos Parlamento ambasadorės ne tik integruoja į mokomuosius dalykus ES istoriją, susipažįsta su atskirų šalių geografija, istorija, kultūra, domisi Europos vertybėmis, politikos prioritetais, bet ir stengiasi skleisti informaciją gimnazijos ir miesto bendruomenei.

20240607_1 20240607_2 20240607_3 20240607_4 20240607_5 20240607_6 20240607_7

Šių metų gegužis ypatingas, minėjome įstojimo į ES dvidešimtmetį, todėl ir renginių buvo daug. Gimnazistai, jaunieji Europos Parlamento ambasadoriai, organizavo įvairiausias veiklas. Visą savaitę gimnazija šurmuliavo, puošėsi, ruošėsi, priiminėjo svečius. Jaunieji gimnazijos dailininkai, vadovaujami mokytojos Ilmos Andriušaitienės, papuošė mokyklą savo piešiniais ir juos skyrė Europos dienai. Biologijos mokytoja Lionė Semeniukienė ir jaunieji gamtos mylėtojai spalvingame stende papasakojo gimnazijos bendruomenei, ką Europa daro, kovodama su klimato kaita, oro užterštumu, kaip kuria švarią ir tvarią ekonomiką. Visose klasėse vyko pamokos ir valandėlės, integruotos su MEPA projekto medžiaga. Pirmokai gimnazistai keliavo po Radviliškį ir ieškojo objektų, kurie atnaujinti arba sukurti naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Istorijos mokytojos Vaida Jankūnienė ir Danutė Bitytė organizavo 1–2 klasių mokinių komandų protmūšį. Mokiniai ne tik varžėsi, bet papildė savo žinias apie ES. Jaunieji gimnazistai aktyviai įsijungė į įvairias veiklas: su auklėtojomis kūrė ir pristatė Europos šalių „vizitines korteles“ – spalvingus plakatus apie atskiras ES šalis. 2A klasės mokiniai Lukas Dževečka ir Jorūnė Kupčiūnaitė apibendrino informaciją pristatyme „Trumpai apie ES“. Daugiausia jaudulio turėjo trečiokai gimnazistai, kurie gegužės 9 dieną visose miesto mokyklose – V. Kudirkos progimnazijoje, Vaižganto progimnazijoje ir Gražinos pagrindinėje mokykloje – 3–4 klasių pradinukams vedė įtraukias, spalvingas, įdomias pamokas „20 metų kartu ES“. Gimnazistai „pasimatavo“ mokytojo profesiją ir nunešė šventinę nuotaiką į kitas mokyklas. Tai dviguba nauda.

Gegužės 7 d. prasidėjo projektas „Draugystės tiltas: Lietuva–Sakartvelas“, į gimnaziją atvyko delegacija iš Tbilisio 98 mokyklos. Mokiniai ir mokytojai mielai įsijungė Europos dienos renginius. Jie piešė piešinius, dalyvavo diskusijose apie Europos vertybes, keliavo po Lietuvą. Šis projektas neatsitiktinai sutapo su Europos diena, mes norėjome parodyti svečiams, ką suteikia narystė ES, kokios vertybės puoselėjamos, kaip per 20 metų pasikeitė Lietuva.

Gegužės 9 dienos renginys miesto centre sutraukė nemažai smalsuolių, nes mokiniai praeivius vaišino keksiukais su Europos vėliavėlėmis, dalino skrajutes ir kvietė kartu švęsti Europos gimtadienį. Centrinės bibliotekos ir turizmo centro informacinėje palapinėje laukė besišypsančios darbuotojos, kurios pateikė daug naudingos literatūros, rašiklių ir šokoladų su Radviliškio herbu. Mokytojai Alma Krivickienė, Rasa Atkočiūnienė ir Gabrielius Verdingas paruošė nuotaikingą koncertą Radviliškio miesto bendruomenei. Net lietus nustojo lyti, kai pagrindinę miesto aikštę užplūdo šokėjai iš visų miesto mokyklų. Renginys prasidėjo Europos vėliavos pakėlimu. Susirinkusius sveikino rajono meras Kazimieras Račkauskis ir švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas. Koncerte sveikino Radviliškio žmones su švente ir Sakartvelo delegacija. Skambėjo muzika, dainos ir šokiai. Buvo graži, nuotaikinga ir linksma šventė. Kartu mes galime švęsti laisvai.

Renginių ciklą užbaigė į gimnaziją atvykęs Justinas Ražinskas, mūsų kraštietis, šiuo metu dirbantis užsienio reikalų ministerijoje ir dalyvaujantis projekte „Atgal į mokyklą“. Gegužės 13 dieną jis vedė pamoką abiturientams apie Lietuvos narystę NATO ir ES, taip pat pristatė diplomato profesiją. Svečias įdomiai ir įtaigiai pristatė galimybes, kurias mes gavome kartu su integracija į tarptautines organizacijas, kalbėjo apie laisvę ir atsakomybę.

Taigi, renginių savaitė visiems Lizdeikos gimnazijos bendruomenės nariams priminė, kad prieš dvidešimt metų gavome saugumą ir finansinę paramą.

#MEPALietuva

Ana Savickienė, istorijos mokytoja

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Mukis
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien33
mod_vvisit_counterVakar0
mod_vvisit_counterŠią savaitę33
mod_vvisit_counterŠį mėnesį33