Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniai tęsia aktyvų bendradarbiavimą su Pietų Korėjos tarptautine Inčiono vidurine mokykla (Incheon Internacional High school). Pirmojo online susitikimo metu įvyko tarpkultūriniai mainai. Pietų Korėjos moksleiviai pristatė savo šalį, gimtąjį miestą Inčioną bei pačią mokyklą, supažindino su ugdymo struktūra, programomis, ugdymosi ypatybėmis. Lizdeikiečiai Pietų Korėjos moksleivius supažindino su Lietuvos kraštu, gimtuoju miestu Radviliškiu bei Lizdeikos gimnazija.
Kadangi projektas vykdomas, remiantis UNESCO intencijomis apie materialųjį ir nematerialųjį šalies paveldą, antrajame susitikime buvo kalbama apie šalies materialiuosius UNESCO paveldo objektus. Lizdeikiečiai parengė pristatymus apie Vilniaus senamiestį, Kauno moderniąją architektūrą, Kernavės archeologinę vietovę, Struvės geodezinį lanką, Kuršių neriją. Savo ruožtu Inčiono mokyklos mokiniai supažindino su Pietų Korėjos svarbiausiais materialaus paveldo objektais. Pirmasis objektas – Hvasiongo tvirtovė (Hwaseong) – gynybinės paskirties pastatų kompleksas Suvono mieste. Jį XVIII a. pabaigoje pastatė Čiosono dinastijos karalius Džiongdžio, savo tėvo princo Sado atminimui ir palaikų saugojimui. Tvirtovė turėjo didelės įtakos tolimesniam Korėjos architektūros vystymuisi ir yra vienas iš išskirtiniausių tokio tipo statinių Rytų Azijoje. 1997 m. ji buvo įtraukta į pasaulio paveldo sąrašą. Kitas moksleivius sudominęs maisto paveldas, jau populiarėjantis Lietuvoje – kimči. Tai tradicinis, paprastai aštraus skonio korėjietiškas valgis, gaminamas iš fermentuotų daržovių ir įvairių prieskonių. Mokinius taip pat sudomino gamtinis stebuklas – vulkaninės kilmės Čedžu sala, kurioje iškilęs Halasano ugnikalnis. Ši vieta gausiai lankoma viso pasaulio turistų.
Susitikimas išties buvo pažintinis, paskatinęs giliau susipažinti su kitos šalies kultūra, UNESCO paveldo objektais, suvokti jų svarbą viso pasaulio kontekste. Be to, mokiniai turėjo galimybę patobulinti anglų kalbos, viešojo kalbėjimo įgūdžius ir, be abejo, puoselėti draugystės ryšius.
Abiejų šalių projekto dalyviai kitą susitikimą planuoja gruodžio mėnesį, tuomet bus pristatomas nematerialus šalies paveldas. Galima teigti, jog mokiniai turėjo ypatingą progą toliau tęsti kultūrinius ir dalykinius mainus, mezgant artimą ryšį tarp tolimos Azijos šalies bei Lietuvos, esančios Europos geografiniame centre.
Mokytoja Svetlana Sluckienė