Get Adobe Flash player

„ Sėkmė – tai pasiruošimas išnaudoti galimybę“.

James Frank Dobie ( 1888-1964)

Šių metų kovo 1 – tą dieną Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijoje vyko kasmetinės  Pakruojo krašto jaunųjų  matematikų komandinės varžybos ir mokytojų seminaras „Mokinių kūrybiškumo ugdymas“.  Varžybos kasmet suburia kūrybiškus, gabius matematikus iš visos Lietuvos, svečius iš Vilniaus ir Šiaulių universitetų. Mūsų gimnaziją šiais metais atstovavo dvi komandos: pirmų – antrų  ir trečių – ketvirtų gimnazijos klasių mokiniai. Pirmokų – antrokų gimnazistų komandą sudarė: Dovilė Banaitytė, Brigita Zevakinaitė, Nikita Pajanok, Rokas Sipavičius, Domantas Skripkauskas. Trečiokų – ketvirtokų komandos sudėtis: Simona Adomavičiūtė, Ieva Urbonaitė, Lukas Šlenderis, Marijus Koreniauskas, Henrikas Navaslauskas. Mokinius lydėjo  matematikos mokytojos Jurgita Caporkienė ir Rima Grėbliūnienė.

Varžybos, kaip įprasta, prasidėjo dalyvių registracija. Po jos dalyvių laukė konkurso atidarymas, kuriame pasirodė Pakruojo  „Atžalyno“  gimnazijos choras. Pasibaigus atidarymui, prasidėjo apžvalginės paskaitos, trukusios 45 minutes. 3-4 gimnazinių klasių mokiniams paskaitą skaitė  VU docentas daktaras Antanas Apynis, 1-2 gimnazinių klasių moksleiviams – ŠU matematikos ir informatikos fakulteto docentė Daiva Korsakienė. Po apžvalginės paskaitos mokiniai  2 valandas sprendė svečių iš universitetų paruoštas užduotis.

Mes, mokytojos, mokiniams klausant docentų paskaitų ir sprendžiant uždavinius, dalyvavome Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centre organizuotame seminare „Mokinių kūrybiškumo ugdymas“. Pranešimus  „ Programos „GeoGebra“  taikymas matematikos pamokose“ skaitė Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos matematikos mokytoja ekspertė Vilija Šileikienė, „ Mokinių kūrybiškumo ugdymas matematikos pamokose“ skaitėme mes, Jurgita Caporkienė ir Rima Grėbliūnienė, Lizdeikos gimnazijos matematikos mokytojos, „Pokyčių mokykla: projektas „Istomatika““ skaitė Kupiškio Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos matematikos mokytojos Audronė Lupeikienė ir Asta Vėžytė.

Baigę spręsti užduotis, mokiniai pietavo, laukė rezultatų ir uždavinių analizės, dalyvaudami susitikime su Šiaulių  Mif Dekanu, ŠU ir VU studentais.

Renginys, kuriame mūsų gimnazija dalyvauja jau   dešimtus metus, visiems dalyviams paliko gerą įspūdį, suteikė galimybę  pakartoti jau žinomas matematikos sritis  ir išmokti į  uždavinį pažiūrėti kūrybingai, pabendrauti ir parungtyniauti su mokiniais iš kitų Lietuvos miestų, pasitikrinti savo sugebėjimus.

                                

Jurgita Caporkienė, Rima Grėbliūnienė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
PRANCŪZŲ INSTITUTAS
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien258
mod_vvisit_counterVakar1318
mod_vvisit_counterŠią savaitę7233
mod_vvisit_counterŠį mėnesį2445