- Naujienos
- Ugdymas
- Priėmimas į gimnaziją
- Egzaminai ir PUPP
- Įsivertinimas
- Bendruomenė
- Informacija
- Veikla
- Profesinis orientavimas
- Erasmus+
- Projektai
- Prancūzų kalba karjerai
- Biblioteka ir skaitykla
- Paramos-labdaros fondas
- Darbo užmokestis
- Valstybinė kalbos komisija
- Siūlymai veiklai
- Viešieji pirkimai
- Mokinių vežimas
- Informacija apie laisvas darbo vietas
- Straipsniai spaudoje
- English
- Français
Ką žinai apie Prancūziją?
Tokia tema žaidybine forma gegužės 20 dieną paskutiniame susitikime su gimnazijos frankofonais bendravo mokytojas iš Prancūzijos Jacques Uberti. Mokiniai, pasiskirstę į tris grupes, turėjo prisiminti Prancūzijos istorinius momentus: Didžiąją Prancūzijos revoliuciją, vėliavą, himną, prezidentus ir išmanyti aktualijas: atpažinti aktorius, dainininkus, populiarųjį žaidimą ,,pétanque“ (žaidimas su metaliniais rutuliais), atspėti, kiek laiptelių yra Eifelio bokšte (1665) ir kt. Sužinojome, kad tikroji garsiųjų kruasanų kilmės šalis – Austrija. 1683 metais Viena buvo užgrobta Osmanų imperijos, o kai ji buvo išvaduota, vietinės kepyklos pradėjo kepti sviestinius raguolius, forma primenančius pusmėnulį ant turkų vėliavos. Šiuos sviestinius raguolius jie pavadino vokišku žodžiu “Kipferl”. Po 1770 metų, kai Austrijos princesė Marija Antuanetė ištekėjo už Prancūzijos karaliaus Liudviko XVI, prancūzams teko kepti šiuos pyragaičius karalienei, ir jie gavo naują – kruasanų (croissant) – pavadinimą.
Komandų kapitonai, pristatydami savo grupių atsakymus, demonstravo ne tik išmanymą, bet ir vikrumą. Laimėjo Ievos Šapronytės komanda.
Vėliau mokiniai turėjo gestais ir mimika pristatyti žymius personažus, o draugai atspėti. Lydėjo gera nuotaika ir juokas.
Šiais mokslo metais mokytojas Jacques Uberti kiekvieną mėnesį lankėsi gimnazijoje, bendravo su mokiniais, dalyvaujančiais EMILE projekte. Išvykdamas jis paliko kelių mokyklų Prancūzijoje koordinates. Gal pavyks užmegzti ryšį ir padirbėti prie bendrų projektų.
Prancūzų kalbos mokytoja Loreta Brobaitienė