Lizdeikiečiai tęsia Erasmus+ tarptautinius projektinius mokymus. Šią savaitę spalio 16–20 dienomis vyksta projekto „Robotika ir emocijos“ mokymai Bragoje Portugalijoje. Lizdeikiečių komanda 2020 m. prisijungusi prie Arkas Bilim ve Sanat Merkezi talentingų ir gabių mokyklos Izmire inicijuoto projekto „Emocijos ir robotika“, skirtingų kultūrų, švietimo sistemų ir žmonių studijos. Projekte dalyvauja ne tik Italijos, Portugalijos mokyklos, nevyriausybinių organizacijų iš Rumunijos ir Nyderlandų, bet ir mokslininkai iš Turkijos Ankaros ir Nyderlandų Apeldorno universitetų. Visa ši gausi mokyklų, vyriausybinių organizacijų ir universitetų komanda mokosi robotikos įgūdžių ir stiprina emocinę būseną, analizuoja kaip robotika veikia jaunimo emocijas ir koks poveikis gali būti emocijų stiprinimui. Lizdeikos gimnazija turėjo ypatingą naudą dalyvaujant šiame projekte. Gimnazijoje pradėtas mokyti programavimo ir robotikos dalykas, gimnazija įsigijo Lego Spike Prime ir Arduino UNO robotų rinkinius, pradėtas įrenginėti 15 vietų robotikos kabinetas.
Šiandien 1R klasės mokiniai (mokytoja Jolanta Kvedarienė) dalyvavo nuotolinėje pamokoje „Dirbtinis intelektas (DI) ir jo įtaka kūrybai“. Pamoką vedė Šiaulių techninės kūrybos centro Inžinerinių kūrybinių dirbtuvių mokytojas Gintautas Jazdauskas. Ši pamoka skirta paminėti Saugesnio interneto savaitę, vystančią vasario 5–11 dienomis.
|
Radviliškio Lizdeikos gimnazija dalyvauja projekte MEPA Lietuva ir yra Europos Parlamento ambasadorė. Gimnazijos veikla orientuota skleisti europietiškas vertybes, įgyvendinti jas mokykloje ir dalintis su kitais. Už sėkmingą veiklą gimnazijos mokiniai kasmet kviečiami vykti į Strasbūro Parlamentą, į Euroscola renginius, kurių metu tūkstančiai 16–18 metų amžiaus moksleivių iš įvairių ES šalių vienai dienai tampa Parlamento nariais ir sprendžia rimtus klausimus, pateikia pasiūlymus, balsuoja.
2024 m. vasario 8 d. 9.30 val. Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje organizuojamas seminaras „Efektyvus ugdymo turinio organizavimas taikant debatų metodą“, skirtas įvairių dalykų mokytojams. Seminaro lektoriai – asociacijos „Jaunimo debatai“ nariai. Seminaro metu bus pristatytas debatų metodas, jo taikymo praktikos formaliajame ir neformaliajame ugdyme. Mokytojai kviečiami dalyvauti seminare ir debatų konkurso stebėjime. Dalyvių registracija iki 2024 m. vasario 6 d. https://forms.office.com/e/sb7tBxmz6b ir Asociacija „Jaunimo debatai“ kviečia dalyvauti interaktyviame seminare apie debatus kaip universalią, įtraukią ir Lietuvoje vis populiaresnę edukacinę priemonę. Nepriklausomos debatų alumnų įkurtos organizacijos, turinčios daugiau nei 6 metų patirtį organizuojant debatų konkursus Lietuvoje ir užsienyje, atstovai pristatys, kaip integruoti debatus arba debatų elementus į skirtingų dalykų pamokas, ugdyti loginį mąstymą ir įveikti viešojo kalbėjimo baimę. Kartu aptarsime debatų svarbą vietos bendruomenės, mokinių ir jų aplinkos pilietiškumo bei atsparumo.Programa:
|