Lizdeikos gimnazijoje viešint delegacijai iš Roterdamo, mokiniai iš Olandijos lankė įvairių dalykų pamokas bei dalyvavo neformaliose veiklose. Integruotose dailės ir chemijos pamokose dalyvavo svečiai iš Olandijos ir mūsų gimnazijos mokiniai. Gaminome puikios sudėties rankų darbo muilą. Gamyboje naudojome alyvuogių ir kokosų aliejus sujungdami juos chemine medžiaga. Tai kruopštus ir labai tikslus procesas. Nukrypti nuo formulės arba gamybos technikos negalima – muilas neišeis. Mokiniai dirbo susikaupę ir labai stengėsi, todėl ir rezultatas išėjo puikus. Jau sustingęs, paruoštas muilas buvo mokinių dekoruotas kalėdine tematika, naudojant tik natūralias medžiagas, kurios tikrai nepakenks besiprausiantiems juo. Dekorui buvo panaudoti dažai vandens pagrindu ir aukso spalvos natūralus vaškas. Muilo gabaliukai bus parduoti labdaros mugėje, o gauti pinigėliai paaukoti našlaičiams. Kolegos ir mokiniai iš Olandijos džiugiai palaikė šią idėją, nors ir neišsivežė namo savo sukurtos dovanėlės. Manome, kad tokios pamokos yra įdomios ir prasmingos ne tik savo procesu, bet ir gautu rezultatu.








Mokytojos Ilma Anriušaitienė ir Nijolė Buračienė