Menu Close

INTEGRUOTA PAMOKA LIZDEIKOS GIMNAZIJOS STEAM LABORATORIJOJE

Gražiausių žiemos švenčių neįsivaizduojame be eglutės ar kito spygliuočio medžio, puošiame jais ar jų šakomis savo aplinką, net nesusimąstydami, kokių medžių kvapais pakvimpa mūsų namai. Tad gruodžio 21 dieną 1J klasės gimnazistai, pasirinkę gamtos mokslų pakraipą, turėjo galimybę integruotoje botanikos ir sveikos gyvensenos pamokoje plačiau susipažinti su pušūnų (plikasėklių) ypatybėmis.

20231222_2020231222_2120231222_2220231222_2320231222_2420231222_2520231222_2620231222_27

Botanikos pamokoje mokiniai susipažino su pušūnų įvairove, sužinojo, kad Lietuvoje savaime auga tik trys pušūnų rūšys: paprastoji eglė, paprastoji pušis ir paprastasis kadagys, o visi kiti spygliuočiai, puošiantys mūsų aplinką, yra introdukuotos rūšys. Praktikos darbo metu gimnazistai atliko nemažai veiklų – apibūdino eglės, pušies ir kadagio kankorėžius ir spyglius, mikroskopavo pušies spyglio pjūvį ir išsiaiškino, kad be kitų lapams būdingų struktūrų spyglyje yra sakotakiai. Net paprasta medžio nuopjova gali daug ką papasakoti, tad mokiniai skaičiavo medžio metus, nustatė augimo sąlygas ir papasakojo medžio istoriją.

Įdomu buvo klausytis mokytojos Lionės Semeniukienės pasakojimo, kad lietuvių mitologijoje pušis ir eglė globoja šalčiausius žiemos mėnesius, kad nuo seno spygliuočiai naudoti liaudies medicinoje. Kai kurie mokiniai taip pat daugiau pasidomėjo šiais medžiais, tad bendraklasiams pristatė paruoštus pranešimus apie pušų, eglių ir kadagių gydomąsias savybes, vitaminus ir kitas chemines medžiagas, randamas spygliuose ir kankorėžiuose. Po visų kalbų gimnazistai kibo į praktinius darbus – piestelėse sutrynė kadagio spyglius, užplikė ir ragavo arbatą. Mokiniai ne tik daug sužinojo, bet patyrė daug gerų emocijų. Smagu prie arbatos puodelio pasidalinti įgytomis žiniomis, jas apibendrinti. Galbūt mokinių namuose geriama kadagio arbata sukvies šeimos narius kartu praleisti vakarą.

Biologijos mokytoja metodininkė Asta Šmukštienė

Skip to content