Menu Close

Išvyka į Radviliškio rajono apylinkės teismą

Visi  2A klasės mokiniai sutiko, kad  ši netradicinė pamoka buvo viena  įdomiausių. Ne tik todėl, kad tai buvo integruota lietuvių kalbos, istorijos ir pilietinio ugdymo pamoka ,,Nemesk kelio dėl takelio“, vykusi Radviliškio rajono apylinkės teisme, bet ir todėl, kad šį kartą mūsų mokytoju  tapo gerbiamas Augustinas Mitkus, Radviliškio rajono apylinkės  teismo pirmininkas.  Jis mums papasakojo apie teismo veikimo principus, struktūrą, paaiškino, kokias problemas  tenka spręsti rajono apylinkės teisėjui, ir pirmininkui.


Susidomėję ne tik klausėmės pasakojimo, atsakinėjome į klausimus, diskutavome, bet ir žvalgėmės po  kabinetus: mažąją teismo salę, didesniąją teismo salę, drąsiausieji netgi  pabuvojo vienutėje, kur prieš teismą laikomi nusikaltėliai.  Teismo pirmininkas  papasakojo apie dažniausiai įvykdomus nusikaltimus, apie įvairiausius atsitikimus jo darbo metu, pamokė mus, ką daryti atsitikus problemai, taip pat paatviravo apie didžiausias bausmes, skirtas nusikaltėliams. Visi bendraklasiai įdėmiai klausėsi A.Mitkaus, nes ši pažintinė pamoka buvo išties įdomi ir  laikas, praleistas teisme, neprailgo. Ekskursijos pabaigoje sutarėme susitikti dar kartą ,  tačiau ne paprastam pokalbiui, o aktyviai ekskursijai, įsikūnijant į teismo darbuotojus, nusikaltėlius ir  pabandant išnarplioti bylą.

Karolina Titaitytė ir Austėja Adamonytė, 2A

 

 

                                          

                                                 

Skip to content