Menu Close

LIZDEIKIEČIAI MOKĖSI PAS DARAKTORĘ

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos 1S2 klasės mokiniai mokslo metus pradėjo netradiciškai – rugsėjo 12 d. lankėsi Puziniškio dvarelyje, rašytojos, visuomenininkės ir švietėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės memorialiniame muziejuje. Mokiniai, dalyvaudami edukacijoje „Mokomės pas daraktorę“, ne tik sužinojo apie spaudos draudimo laikotarpį ir slaptą lietuvių kalbos bei rašto mokymą XIX a. pabaigoje, bet ir patys išmoko susiūti popieriaus lapus, rašyti žąsies plunksna, aptarė žemaičių tarmės ypatybes, bandė perskaityti ir suprasti žemaičių tarme parašytų tekstų ištraukas bei sprendė loginius matematikos uždavinius. Antroji edukacija – „Liaudies medicina Petkevičių namuose“ taip pat buvo informatyvi ir įdomi. Muziejininkė pristatė Petkevičių šeimos veiklą, jų požiūrį į liaudies švietimą, o vaišindama arbata, paruošta pagal rašytojos G. Petkevičaitės-Bitės receptą, papasakojo apie liaudies mediciną. Vėliau gimnazistai aktyviai įsitraukė į žaidimą „Gydytojai ir ligoniai“, kai viena grupė vardina ligos simptomus, kita grupė siūlo liaudišką gydymo būdą. Be to, apžiūrėdami muziejaus ekspozicijas ir klausydami muziejininkės pasakojimo, mokiniai turėjo atlikti integruotos matematikos ir lietuvių k. pamokos „G.Petkevičaitė-Bitė: gyvenimas tėvynei ir žmogui“ užduotis (mokytojos L. Duglas, S. Karenauskienė). Manome, kad muziejų lankymas – tai galimybė geriau pažinti gimtojo krašto istoriją ir padėti mokiniams formuotis kalbinę, kultūrinę, tautinę ir pilietinę savimonę. Tikimės, kad pasirinkta ši netradicinė ugdymo forma ir aktyvios veiklos bei žaidimai padėjo geriau pažinti bendraklasius, paskatino domėtis Lietuvos kultūros istorija ir žymių žmonių biografijomis.

Skip to content