Paskutinį balandžio penktadienį į Mykolo Romerio universitetą, į trečiosios moksleivių Nacionalinės teisinių žinių olimpiados „Teisė kiekvienam“ finalą, vyko keturi lizdeikiečiai gimnazistai: Aleksandra Adeikytė (2 C klasė), Vaiva Pakštaitė (3 B klasė), Alaina Štreimikytė (3 D klasė) ir Uldis Varanavičius (1 B klasė). Čia susirinko daugiau nei 300 mokinių iš visos Lietuvos.
![]()
![]()
![]()
Olimpiadą organizavo Mykolo Romerio universiteto Teisės fakultetas su LR Teisingumo ministerija. Prisidėjo ją rengiant Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, visos svarbiausios Lietuvos teisinės institucijos, taip pat Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras ir Lietuvos moksleivių sąjunga.
Į Teisinių žinių olimpiados finalą atvykusius mokinius, juos rengusius, lydėjusius mokytojus, atvykdami, dalyvaudami olimpiados atidaryme, pagerbė Seimo narė Aušrinė Armonaitė (ji ir Teisinių žinių olimpiados ambasadorė), Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Ryšių su žiniasklaida grupės vadovė Agnė Kazlauskaitė, LAT Civilinių bylų skyriaus teisėja Danguolė Bublienė, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Raminta Matulytė, FNTT Vilniaus apygardos valdybos viršininkas Dainius Baršauskas.
Po pasakytų trumpų sveikinimo kalbų buvo apdovanoti praeitos olimpiados nugalėtojai. Tuomet visiems garbiems svečiams, susodintiems į minkštasuolius priešais auditoriją, MRU Teisės fakulteto prodekanė prof. dr. Snieguolė Matulienė improvizavo „protmūšį“, t. y. uždavė šmaikščių, skatinančių ieškoti įvairių mokslo sričių žinių ryšių klausimų iš eilės kiekvienam garbiam svečiui. Klausimus parengė ir kaip žaidimą išleido Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Kiekviena šalies mokykla gali gauti minėtą lavinančią, apie Europos Sąjungos šalis, šalių teisinę sistemą daug įdomių faktų pateikiančią priemonę.
Pažintis su teise labai svarbi ugdant jaunuolių pilietiškumą. Be to, aukštesniųjų klasių mokiniai renkasi profesiją; kokią specialybę bepasirinktų, teisės žinios, gebėjimas jas taikyti reikšmingas – jos siejasi su politika, ekonomika, verslu. Olimpiada „Teisė kiekvienam“, organizuota Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto ir partnerių, ugdo jaunų žmonių supratimą apie teisinę valstybę, teisinę sąmonę, kultūrą.
Lizdeikos gimnazijos mokytoja Alvydė Panova