Kovo 15 d. jau vienuoliktą kartą į Šiaulių „Romuvos“ gimnaziją sugužėjo Šiaulių krašto mokinių vieno žanro kūrybos konkurso „Kuriame memuarus“ dalyviai. Jaukioje Zigmo Gėlės auditorijoje skambėjo dainos, ištraukos iš mokinių atsiųstų darbų, buvo paskelbti ir apdovanoti atminimo dovanėlėmis konkurso laureatai. Komisija, kurią sudarė prof. dr. Džiuljeta Maskuliūnienė, ŠU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Lietuvių kalbotyros, literatūros ir komunikacijos katedros vedėja, Rita Žukauskienė, Naisių bendruomenės pirmininkė, Naisių Literatūros muziejaus vadovė ir Dona Jaugienė bei Vida Norvaišienė, „Romuvos“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės, analizavo jaunųjų kūrėjų darbus, gilinosi į žanro reikalavimų laikymąsi, turinio originalumą, aktualumą bei raiškos savitumą. Džiugu, kad Lizdeikos gimnazijos 3A klasės mokinės Justina Karenauskaitė ir Eimantė Plukaitė (konsultavo lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Rita Šimkuvienė) tapo laureatėmis. Justina, užrašiusi savo močiutės karo metų atsiminimus užėmė 3 vietą, o Eimantė, įamžinusi skaudų „vilko vaikų“ likimą, laimėjo 1 vietą. Konkursas paskatino mokinius artimiau susipažinti su memuarų žanro specifika, išmėginti savo galimybes kurti memuarus, atskleisti savo kūrybingumą ir originalumą.


![]()
