Menu Close

PUIKUS MŪSŲ GIMNAZISTĖS PASIRODYMAS!

Didžiuojamės Lizdeikos gimnazijos trečioke Aiste Asačiovaite, sėkmingai atstovavusia gimnazijai ir Radviliškio rajonui XXXV Lietuvos mokinių istorijos olimpiadoje, vykusioje Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje. Šių metų tema – Vytauto Didžiojo asmenybė Lietuvos istorijoje, kvietusi gilintis į Vytauto epochą.

Pirmąją dieną apie 80 dalyvių iš visos Lietuvos sprendė sudėtingas užduotis ir analizavo istorinius šaltinius. Į antrąjį etapą pateko tik 20 stipriausiųjų – tarp jų ir mūsų gimnazistė, vienintelė iš Šiaulių apskrities!

Finaliniame etape mokiniai rašė esė tema „Vytauto santykiai su Lenkija“. Aistę nuo prizinės vietos skyrė vos dvi pozicijos – įspūdingas rezultatas nacionaliniu mastu!

Aistė dalijasi: „Šiais metais pirmo etapo užduotys buvo sunkesnės, ypač užduotis apie Vytauto atminimo įamžinimą. Buvo sunku atsiminti visus paveikslus ir medalius, kuriuose jis įamžintas, todėl nesitikėjau patekti į finalą.

Olimpiados respublikiniame etape dalyvauju antrus metus – tai ne tik išbandymas, bet ir galimybė susipažinti su bendraminčiais iš visos Lietuvos.“

Gimnazistės istorijos mokytoja Laima Maminskienė sako: „Aistės darbštumas – išskirtinis. Ruošdama jai užduotis kartais net pati nespėdavau perskaityti tiek medžiagos, kiek ji jau būdavo įveikusi. Toks atkaklumas ir atsakomybė neišvengiamai veda į aukštus rezultatus.“

Didžiuojamės ir linkime dar daugiau pergalių!

Skip to content