Siekdama dialogo su tėvais Radviliškio Lizdeikos gimnazijos administracija ir iniciatyvūs mokytojai (J. Kvedarienė, S. Sluckienė, N. Buračienė, L. Duglas) nusprendė mokykloje įsteigti Aktyvių tėvų klubą. Pirmas šio klubo susitikimas įvyko lapkričio 21 d. gimnazijos konferencijų salėje. Susitikimo metu gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė pabrėžė, kad gimnazija, sudarydama sąlygas visapusiškos asmenybės ugdymui, tikisi aktyvios tėvų ir mokytojų partnerystės, kuri skatins gilesnį tarpusavio supratimą, leis efektyviau išnaudoti įvairesnes galimybes ir būdus, sprendžiant gimnazijos problemas, pasitinkant vis naujus kasdienio gyvenimo iššūkius. Po to vyko klubo narių susipažinimas, prisistatymai, nes tėveliai atstovavo skirtingas klases. Pasiskirstę į grupes bei papildę grupinės veiklos rezultatus, tėveliai išsakė savo godas, lūkesčius, pasidalino rūpesčiais, pasisakė, kuo galėtų būti naudingi gimnazijai. Vėliau, susibūrę į kitas grupes, tėveliai bandė nusakyti, kokios, jų manymu, yra gimnazijos stiprybės ir tobulintini dalykai. Nors aptarti dalykai nebuvo detaliai analizuojami, veikiau punktyriškai aptarti, tačiau kilo daug minčių būsimai veiklai, ateities vektoriams. Baigiantis susitikimui buvo nuspręsta tęsti pradėtą veiklą, įtraukti į ją daugiau naujų narių, nes tiek mokinių tėveliai, tiek mokytojai suvokia, kad tokia bendra veikla vienija bendruomenę, padeda siekti ne tik akademinių rezultatų, bet ir suteikia dvasinį komfortą, norą tobulėti, kurti, siekti bendrų tikslų.
Svetlana Sluckienė



