Šiais mokslo metais visi 1R klasės mokiniai, besimokantys matematikos ir inžinerijos, dalyvauja Vilnius Tech nuotolinio ugdymo programoje „Ateities inžinerija“. Mokiniai, pasirinkę programos temas „Tvari infrastruktūra patogiam gyvenimui mieste“ ir „Darnus pastatas“, dirbo grupėmis ir atliko šešis tiriamuosius darbus: „Patalpų apšvietimo tyrimas“, „Patalpų atitvarų temperatūrinio žemėlapio sudarymas“, „Lizdeikos gimnazijos oro kokybės ir šiluminio komforto vertinimas ir analizė“, „Ar Lizdeikos gimnazija – darni mokykla?“, „Lizdeikos gimnazijos mokinių kelionės į mokyklą“, „Lizdeikos gimnazijos aplinkos darnos vertinimas.“


Mokiniai rinko duomenis, juos analizavo, rengė pristatymus bei kūrė vaizdo medžiagą. Projekto metu mokinius konsultavo Vilnius Tech dėstytojos dr. Vilūnė Lapinskienė ir lekt. Laura Gavėnienė. Po tarpinės projektų atrankos, vykusios kovo 27 dieną, du projektiniai darbai pateko į finalą. Toliau tęsdami darbus, rinksime papildomus duomenis, gilinsime tyrimus ir ruošimės finaliniam renginiui gegužės mėnesį. Dalyvavimas programoje ,,Ateities inžinerija“ suteikia mokiniams galimybę gilinti inžinerines žinias, ugdyti tyrimų atlikimo įgūdžius bei praktiškai pritaikyti teorines žinias. Didžiuojamės mokinių iniciatyvumu, kūrybiškumu ir inžineriniu mąstymu!
#AteitiesInžinerija #VilniusTech #STEM #Inžinerija #Tyrimai #Mokykla #Projektai #Mokslas #TvariAplinka #DarnusPastatas