Menu Close

ATMINTIES NEIŠTREMSI

Važiavau, klajojau Sibiro tolybėj,

Taigoj, labai toli, Sibiro platybėj

Ko aš ten plaviojau po taigas plačiąsias?

Ko aš ten plaukiojau po upes giliausias?

Anelė Snukiškytė-Ališauskienė

1941 m. birželio 14 d., praėjus metams nuo Sovietų okupacijos Lietuvoje, prasidėjo pirmasis masinis gyventojų trėmimas į Sibirą. Šiandien tai – Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido diena.

20240614_120240614_220240614_320240614_420240614_520240614_620240614_720240614_8

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos 2A ir 2RS klasių mokiniai dalyvavo istorijos pamokoje „Atminties neištremsi“. Istorijos mokytojos Ana Savickienė ir Vaida Jankūnienė pamoką pradėjo Radviliškio geležinkelio stotyje, kur gimnazistus supažindino su trėmimų pradžia. Pamoka vėliau pratęsta prie tremties traukinio vagono, primenančio iš Radviliškio į tremtį išvežtų trijų tūkstančių žmonių kančias. Mokiniai, pasiskirstę grupėmis, skaitė tremtinių prisiminimų ištraukas, dalijosi savo mintimis, kaip gali šiandien jaunas žmogus prisidėti prie atminties išsaugojimo.

Gimnazistai įvardino, kad istorijos pamokos netradicinėse aplinkose, pačių mokinių kuriamos vaizdinės detalės, sukurtų darbų sklaida yra puikiausios priemonės: nepamiršti – domėtis – dalintis su kitais.

Vaida Jankūnienė

Skip to content