2012-01-02
Mūsų dienomis, kai darbas veja darbą, dažnai skundžiamės laiko stoka. Vis mažiau jo lieka poilsiui. O juk poilsis – investicija į gerą darbą ateityje. Ne visada susimąstome, kad, planuodami darbą, turėtume planuoti ir laisvalaikį. Kaip paprastai ilsimės? Prie televizoriaus ar kompiuterio? Kada paskutinį kartą visa šeima apsilankėme teatre, parodoje? O ar dažnai būname bibliotekoje? Ką skaitome? Kuo domimės? Vyresnio amžiaus žmonės teigia, kad nėra laiko knygai, geriau pamiegoti ar televizorių pažiūrėti. Mokslininkai yra pastebėję, jog tik skaitydamas, kuo daugiau besidomėdamas žmogus daug vėliau susiduria su senatvės problemomis. Daugeliui jaunų žmonių užtenka to, ką randa internete. Retas paima į rankas ne programinę knygą ( daugelis net ir jų neskaito). Jei skaito, tai dažniausiai merginos – meilės, jausmų romanus, vaikinai – nuotykių, fantastikos knygas. Senoji klasika tapo nepopuliari, mūsų dienų modernistai ,,neįkandami“…
Įdomu, kiek mūsų moksleivių žiemos atostogų metu paimsime knygas į rankas ne vien, kad nuo jų nušluostytume dulkes?..
G. Dauneckytė