Menu Close

DISKUSIJA „IR AŠ ŠIMTMEČIO HEROJUS!” ŠIAULIUOSE

Lizdeikos gimnazijos trečiųjų ir ketvirtųjų klasių atstovai dalyvavo Šiaulių regiono apskritojo stalo diskusijoje „Ir aš šimtmečio herojus!“, kuri vyko Šiaulių Didždvario gimnazijoje. Pagrindinį pranešimą „Europos Sąjungos ir Lietuvos perspektyva, jauno žmogaus gebėjimų ugdymas ir laikysena permainų metu“ skaitė Europos instituto vadovas, ambasadorius Vygaudas Ušackas. Didždvario gimnazijos Debatų klubas svečiams surengė parodomuosius debatus „Lietuvos politinis, ekonominis ir kultūrinis kursas turi būti paremtas stipria partneryste su Rusija“. Po arbatos pertraukėlės darbą tęsėme grupėse. Abiturientai dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje su Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataru, ŠU istorijos ir filosofijos katedros dėstytoju Donatu Morkūnu. Sužavėjo šio žmogaus jaunatviškumas, erudicija, mokėjimas bendrauti. Diskusijos metu mokiniai samprotavo tema „Kas tau tėvynė: motina, žmona ar dukra?“ Lizdeikiečiai buvo bene aktyviausi diskusijos dalyviai, todėl buvo pastebėti ir apdovanoti. Asmenines dovanėles K. Gineikaitei, J. Ražinskui, T. Dorofėjūtei įteikė signataras D. Morkūnas bei diskusijos moderatorė, Didždvario gimnazijos istorijos mokytoja V. Kizevičiūtė. Sužinoję daug naujų dalykų, pasitikrinę savo žinias, pabendravę su kitų mokyklų gimnazistais ir mes pasijautėme šimtmečio herojais. Tai, ką pamatėme, išgirdome, patyrėme, nenueis veltui – viską pritaikysime istorijos, literatūros bei ekonomikos pamokose.

Tautvydė Dorofėjūtė 4BV

img_4094img_4096img_4091

Skip to content