Menu Close

Du ežiukai

201-11-26

…. Vis labiau šalo. Upę aptraukė plonytis ledo sluoksnis. Iškritęs sniegas užklojo lapus. 2 maži ežiukai drebėjo iš šalčio, naktimis negalėdami net užmigti.

Vieną vakarą jie nusprendė, jog reikia rasti būdą sušilti: paukščiai, kiškučiai, lapiukai bei kiti gyvūnai sušildavo susiglaudę. Gal ir jie turėtų susiglausti ir tokiu būdu sušilti? Tačiau bandymas nepasisekė: žaibiškai mažyliai išsilakstė į skirtingas puses, mat dygliukais subadė vienas kitam nosytes ir letenėles. Dar kartą nedrąsiai jie pamėgino priartėti vienas prie kito, tačiau ir vėl nesėkmingai.

Tuomet ežiukai ėmė mokytis artėti vienas prie kito įtraukdami spyglius. Iš pradžių sekėsi sunkiai, tačiau jie mėgino ir mėgino, kol pagaliau jiems pavyko susiglausti nesusibadžius.

Žvarbus vėjas ir šalta žiema daugiau jų nebegąsdino; susiglaudę ežiukai šiltai sau miegojo.

( Išrauka iš B.Ferrero pasakojimo)

Sunkumai suartina, užgrūdina, moko. Išmokime keistis, būti pakantūs, tolerantiški.

Ežiukų auklėtoja Giedra U.

Skip to content