Menu Close

GIMNAZIJOS DELEGACIJA ATVYKO Į ARGENTINĄ – KULTŪRINIAI MAINAI

Spalio 24 d. į Argentiną atvyko Radviliškio Lizdeikos gimnazijos grupė mokinių su mokytojomis Skirmante Petraitiene ir Sandra Karenauskiene. Jie buvo pakviesti atvykti į Berisą, dalyvauti kultūros mainų programoje spalio 24–lapkričio 3 dienomis.

20191026_120191026_220191026_320191026_420191026_520191026_820191026_920191028_120191028_220191028_320191030_120191030_2

Mainų metu lizdeikiečiai lankysis vidurinėse mokyklose „Instituto Justo Santa Maria De Oro“ ir „Ntra Sra Del Perpetuo Socorro”, kuriose mokiniai dalyvaus kultūrinėse veiklose, patirs Argentinos mokyklinį gyvenimą, sužinos apie kultūros aspektus. Taip pat lietuvių draugijoje „Nemunas“ vyks susitikimai su jaunimu, siekiant sustiprinti ryšį tarp Lietuvos ir Argentinoje gyvenančių lietuvių. Taip pat bus organizuojamos išvykos į muziejus, parodas ir lankytinas turistines vietas.

Šį projektą inicijavo Argentinos Beriso lietuvių draugija „Nemunas“ ir Radviliškio Lizdeikos gimnazija. Šie mainai padeda jauniesiems Argentinos lietuviams palaikyti ryšį su savo protėvių kultūra, puoselėti kalbą.

2018 m. lapkričio ir gruodžio mėnesiais šeši „Nemuno“ vidurinių klasių mokiniai buvo pakviesti į Lietuvą dalyvauti Lietuvos Respublikos švietimo ministerijos finansuojamoje kultūros programoje. Lygiai taip pat ir šiais, 2019 metais, „Nemuno” kolektyvo delegacija vyks į kultūrinių mainų programą į Radviliškį.

Skip to content