Nebeieškokime –
mes nieko nesurasime,
kol patys sau nebūsime
ir žemės, ir pavasariai.
Algimantas Mackus

2019 m. vasario 13 d. netekome buvusios V. Valsiūnienės mokyklos ir Vaižganto gimnazijos mokytojos, ilgametės pedagogės, visuomenės veikėjos, Radviliškio trečiojo amžiaus universiteto iniciatorės, rektorės Irenos Žibaitienės.
Irena Žibaitienė gimė 1934 metais rugsėjo 16 dieną Šiauliuose. 1953 metais baigė Radviliškio vidurinę mokyklą, 1968 m. Šiaulių pedagoginį institutą, 1981 m. Vilniaus pedagoginį institutą, 1986 m. studijavo Dorovės fakultete prie Vilniaus universiteto. Dirbo V. Valsiūnienės vidurinėje mokykloje užklasinio darbo organizatore, nuo 1973 m. – III vidurinėje mokykloje užklasinio darbo organizatore, rusų kalbos ir literatūros mokytoja, vėliau Vaižganto gimnazijoje etikos mokytoja.
Už atsakingą ir kūrybišką veiklą Irena Žibaitienė ne kartą apdovanota Radviliškio rajono savivaldybės bei Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos. Paskutinis apdovanojimas – Mero Padėkos ženklas – įteiktas lygiai prieš metus, vasario 14 dieną. Tai apdovanojimas už Irenos iniciatyva 2008 metais Radviliškyje įkurtą Trečiojo amžiaus universitetą, kuriame prasmingai veiklai buriasi Radviliškio rajono senjorai, už senjorų įtraukimą į aktyvų mokymąsi visą gyvenimą, dvasinį tobulėjimą, orų ir aktyvų gyvenimo tęstinumą.
Visada elegantiška, energinga, reikli sau ir kitiems, išklausanti ir įsiklausanti, tikros inteligentės pavyzdys – tokia Irena išliks šeimos narių, visų jos mokinių, kolegų, draugų atmintyje. Mokytoja ne tik per pamokas vaikus mokė vadovautis garsaus rusų klasiko A. Čechovo mintimi, kad žmogaus viskas turi būti gražu: ir veidas, ir drabužiai, ir siela, ir mintys. Šio principo savo gyvenime Ji laikėsi iki paskutinio atodūsio.
Ilsėkitės ramybėje, miela Irena. Visą gyvenimą gyvenusi Šviesoje dabar Jūs žengiate į Amžiną Šviesą. Tačiau didelę dalį savo Šviesos paliekate tiems, kuriems teko laimė Jus pažinti.
Nuoširdžiai užjaučiame velionės artimuosius.
Lizdeikos gimnazijos bendruomenė