Grupelė Lizdeikos gimnazijos 1–3 klasių mokinių, lydimi direktorės pavaduotojos Skirmantės Petraitienės ir mokytojos Sandros Karenauskienės, rugsėjo 22 d. dalyvavo Baisogalos kultūros centro renginyje „Išnykusių sinagogų pėdsakais“. Renginys, įprasminantis praeityje šiame miestelyje gyvenusios žydų bendruomenės atminimą, prasidėjo dviejų išnykusių žydų sinagogų atminties ženklų atidengimo ceremonija. Vėliau renginio dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti piešinių bei fotografijų parodą-projektą „Svetimo skausmo nebūna“. Diskusijoje su parodos kuratoriumi Daumantu Levu Todesu sužinojome, kad tai skirtingų menininkų darbai, primenantys ne tik apie Holokaustą, bet ir bylojantys apie išdavystę, mirtį, herojiškumą bei ryžtą kovoti ir ginti savo valstybę. Po meninės kompozicijos, sujungusios žodį, muziką ir šokį, klausėmės Natalijos Cheifec paskaitos „Sinagoga ir žydų gyvenimo ratas: esmė, papročiai, apeigos“, padėjusios geriau suprasti žydų tautos papročius ir tradicijas. Tai prasmingas renginys, priminęs skaudžią praeitį ir paskatinęs susimąstyti apie pareigą saugoti ir puoselėti istorinę atmintį.








Lizdeikos gimnazijos Tolerancijos centro informacija
Sigito Mikučio nuotraukos