Menu Close

KALĖDINĖ 3C KLASĖS GIMNAZISTŲ POPIETĖ KITAIP

iaurysJau antrus metus iš eilės Lizdeikos gimnazijoje, kaip ir daugelyje Lietuvos mokyklų, dėl pandemijos keliamos grėsmės nevyko tradiciniai karnavalai. Klasės galėjo pačios nuspręsti, kaip paminėti artėjančias didžiąsias metų šventes. 3c klasė apsisprendė nesikeisti dovanėlėmis, nedaryti vakaronės – pasibaigus projektinei veiklai gimnazistai pasirinko prasmingai praleisti laiką: pakvėpuoti grynu oru, pasivaikščioti po šventiškai pasipuošusį Radviliškį. Kalėdinė popietė buvo lyg 3c klasės projektinės veiklos tąsa (daugelis mokinių pasirinko projektą „Traumuojančios katastrofų laikotarpio patirtys: literatūros ir istorijos jungtys“, vadovės A. Savickienė ir J. Plukienė). Iš savo auklėtojos J. Plukienės nemažai sužinojome apie savo miesto praeitį – kokius pėdsakus paliko katastrofų laikotarpis Radviliškyje ir dar nemažai kitokių įdomių dalykų. Pavyzdžiui, jog šiandien netoli geležinkelio stovintis mūrinis pastatas kadaise buvo pirmoji Radviliškio mokykla, jog šalia pervažos esanti Šaulių sąjungos būstinė anksčiau buvo miesto kultūros centras, apžiūrėjome radviliškiečio rašytojo Jono Marcinkevičiaus namus (gaila, kad jie nepelnytai užmiršti ir apleisti). Prie tremtinių vagono išgirdome pasakojimų apie ištremtų Radviliškio miesto ir rajono gyventojų dalią, apie netoli bažnyčios pokariu vykstant partizaniniam karui išniekintus partizanų kūnus. Nusifotografavome prie miesto simboliu tapusio Radviliškio garvežio. Supratome, kad istorijos ieškoti reikia ne tik vadovėliuose – ji šalia mūsų.

Šiaurys Benikas, 3c klasės mokinys

Skip to content