Menu Close

Konkurso nugalėtojai sveiki ir kūnu, ir dvasia

Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik negalios ar ligos nebuvimas – tai stengėsi įrodyti Lizdeikos gimnazijos mokinių komanda Tarptautiniame mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ Šiaulių Lieporių gimnazijoje. Tarptautinis konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ populiarus ir vyksta šeštą kartą. Jo  tikslas, ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti, stiprinti savo ir kitų sveikatą.

Kovo 24 dieną dešimt 9 – 11 klasių mokinių komandų atvyko susirungti konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ antrame etape. Komandos turėjo parengti 3 – 5 minučių prisistatymą, sukurti savo komandos emblemą, dalyvauti estafetėse, atsakyti į testo klausimus apie sveiką gyvenseną, atlikti praktines užduotis žmogaus saugos klausimais. Atskira rungtis buvo skirta komandų kapitonams, kurie galėjo laimėti papildomų taškų savo komandai.  Pedagogai ir sveikatos priežiūros specialistai, dalyvavę vienoje komandoje su penkiais mokiniais,  turėjo pademonstruoti savo žinias sveikatos ugdymo srityje, taip pat atlikti praktines užduotis, kurias įveikti reikėjo ir sumanumo, ir žinių bei greitos orientacijos.

Didelį vaidmenį varžantis suvaidino lizdeikiečių nusiteikimas: prieš konkursą rengėjai moksleivių paklausė, kaip jie nusiteikę. Mokiniai pajuokavo, kad atvyko nugalėti.

Sėkmės deivė Fortūna buvo palanki komandai – regioninėse varžybose užėmė pirmąją vietą , todėl mokiniai, jų mokytoja bei gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė pakviesti į trečiąjį etapą, kuris vyks balandžio 24 – 25 dienomis Trakuose. Konkuravo ir „ant kulnų lipo“ tokios stiprios komandos kaip Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos mokiniai, laimėję antrąją vietą, ir Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos mokiniai, laimėję trečiąją vietą. Įteikta taurė, medaliai, padėkos raštas, dovanos bei puiki Lieporių gimnazijos gitaristų ir dainininkų meninė programa lėmė, jog iš renginio Radviliškio Lizdeikos gimnzijos atstovai grįžo puikiai nusiteikę.

Epiketas teigia:,,Kieno sveikas kūnas, tas gali iškęsti ir karštį, ir šaltį. Taip ir tas, kieno sveika dvasia, gali pakelti ir pyktį, ir sielvartą, ir džiaugsmą, ir kitus jausmus“. Tad būkime sveiki ir kūnu, ir dvasia.

 

Mokytoja Lionė Semeniukienė

Skip to content